Mesto 2012. 12. 05.

Komárno takmer zakoplo s Bystricou

Súboj tímov z opačných koncov tabuľky mal nielenže nečakane vyrovnaný výsledok, no takmer po celý zápas Bystričania siahali po výhre.

Rozhodujúce dva body zasmečoval do koša Martin Bílik! FOTO: K. Scholtz

Hostia spod Urpína v zostave s ex- Levičanom Brockethom Paneom hneď v úvode zaskočili jasného favorita stretnutia, keď po troch odohratých minútach vyhrávali 7:0. Komárno nedokázalo nadviazať na výbornú defenzívnu hru zo zápasu s Nitrou a rovnako sa trápilo aj v zakončení. Naopak „policajtom“ padalo do koša takmer všetko. Strelecky sa darilo najmä Noahovi Dahlmanovi. Úvodnú štvrtinu teda vyhrali Banskobystričania v pomere 22:15.

Začiatok druhej desaťminútovky patril opäť hosťom, ktorí si hneď v jej úvode vypracovali deväťbodový náskok. V ďalšom priebehu sa obuvníkom podarilo stratu skresať. V týchto momentoch sa darilo kapitánovi Janovi Kratochvílovi. Hneď v zápätí však prišli ďalšie zbytočné chyby domáceho mužstva a Banská Bystrica išla do jedenásťbodového trháku. Tréner František Rón reagoval na nepriaznivý stav oddychovým časom, po ktorom trojkou znížil Marek Kozlík. Zlepšená hra v závere prvého polčasu priniesla svoje ovocie, keď Kevin Thompson znižoval na rozdiel prijateľných piatich bodov pred odchodom do šatní.

Po zmene strán sa domáci postupne preberali zo zlého sna. Priebeh hry bol vyrovnaný, hostia si udržiavali už len minimálny náskok. Minútu pred koncom tejto štvrtiny vyrovnával Kevin Thompson na 61:61 a začala sa naťahovačka o každý bod. Komárno viedlo prvýkrát v stretnutí až v tridsiatej minúte po strele Mareka Kozlíka.

Podobný scenár pokračoval aj v záverečnej štvrtine. Vyrovnané skóre 80:80 necelú minútu pred záverečným klaksónom sľubovalo infarktový záver. Práve za tohto stavu prišiel zlomový moment stretnutia. Amin Stevens po faule premenil iba jeden z trestných hodov, no pri protiútoku skvele zasiahol v obrane a vysunul Martina Bílika, ktorý smečom rozhodol o tesnom víťazstve bielo- červených. Domáca „bašta“ Komárna tak po prekvapujúco dramatickom priebehu stretnutia ostáva naďalej nedobytá.

V 18. kole v sobotu 8. decembra nastúpi MBK Rieker Komárno na palubovke doteraz nevýrazného Svitu. V poslednom meraní síl si obuvníci s týmto súperom poradili pred vlastným publikom hladko 86:74. Komárno do toho!

MBK Rieker Komárno – ŠKP Banská Bystrica 83:80 (15:22, 27:25, 21:14, 20:19)
Body KN: Thompson 22, Stevens 16, Lowe 12, Kratichvíl a Bílik 11, Kozlík 5, Šoška 3, Biňovský 1