Mesto 2023. 08. 10.

Komárno trpí nedostatkom krvi, pre darcov zaviedli online rezervácie

Komárňanská nemocnica trpí akútnym nedostatkom krvi. Vyzýva preto každého, kto sa cíti zdravý, má od 18 do 60 rokov, nad 50 kilogramov a môže pomôcť, aby tak urobil. „Letné mesiace sú z hľadiska darovania krvi v slovenských nemocniciach náročné. Darcov kvôli dovolenkám ubúda, no úrazov naopak pribúda,“ skonštatovala primárka oddelenia hematológie a transfúziológie Nemocnice Agel Komárno Enikö Radi.

Nemocnica chce v kritickom období uľahčiť darcom proces darovania krvi zavedením online rezervačného systému. Prostredníctvom neho sa môže darca objednať na presný čas a netreba čakať na odber priamo na mieste. Po registrácii na stránke www.darca.agel.sk si vyberie vyhovujúci deň a hodinu, následne mu príde potvrdzujúci email. Na webovej stránke sa tiež nachádzajú informácie, kedy môže záujemca krv darovať, ako pred odberom postupovať a aj to, čo robiť po odbere.

Okrem online registrácie sa záujemcovia o darcovstvo môžu objednať aj na telefónnom čísle 0918435408. Darovať krv v komárňanskej nemocnici je možné každý pondelok, štvrtok a piatok, prípadne každú stredu na mobilných výjazdových odberoch podľa harmonogramu.