Šport 2013. 01. 23.

Komárno uspelo konečne aj vonku

Komárňania cestovali po vydarenom domácom zápase s Interom Bratislava do Handlovej. Súboj prvého s posledným sa stal korisťou lídra, no herný rozdiel, aký sa očakával, sa nedostavil.

Kevin Thompson doskakoval i skóroval 21 bodov a 19 doskokov je jasný útok na titul hráča týždňa! Foto: Ilustračné, Karol Scholtz
Kevin Thompson doskakoval i skóroval. 21 bodov a 19 doskokov je jasný útok na titul hráča týždňa! Foto: Ilustračné, Karol Scholtz

21 bodov a 19 doskokov. Ďalší impozantný výkon pivota Kevina Thompsona priniesol Komárnu výhru. Tú Obuvníci potrebovali ako soľ, pretože na palubovkách súperov sa im od Vianoc nedarilo. Sériu troch prehier vonku tak ukončili v Handlovej, ktorej patrí posledné miesto. Akýkoľvek iný výsledok ako výhra Komárna by tak bola prekvapením.

Zápas začali lepšie hostia z Komárna a hoci mali od začiatku do konca vedenie vo svojich rukách, Handlovčanom sa darilo doťahovať a dobrou hrou znervózňovať Komárňanov. Tí sa prehupli cez 10 bodový náskok niekoľkokrát v priebehu zápasu, naposledy v úvode poslednej časti hry, no zápas bol napínavý až do konca.

Minútu pred koncom, po strate a osobnej chybe Lowa, faulovaný Haviar znižoval na rozdiel 4 bodov, no po chvíli zabil posledný klinec do rakvy Handlovčanov trojkou Kratochvíl. Hosťom už vo zvyšnej polminúte nepadol ani jeden kôš a tak cestujú Komárňania domov s dôležitými, no povinnými dvoma bodmi a štvrtou výhrou nad Handlovou v tejto sezóne.

Pokiaľ by sa veci aj naďalej vyvíjali tak, ako doteraz, Handlová by sa stala naším súperom v prvom kole play-off a zjavne nám to s ňou ide! No to je ešte ďaleká budúcnosť.

Komárno si v hre otestovalo aj čerstvú posilu Simpsona. Ten za 21 minút na ihrisku dal 9 bodov a získal 5 faulov.

MBK Handlová – MBK Rieker Komárno 82:91 (18:25, 23:24, 19:20, 22:22)
Najviac bodov: Crimmins 26, Vido 22, Haviar 14 (2 trojky) – Thompson 21, Šoška 16 (1 trojka), Lowe 13
TH: 35/24 – 37/25, fauly: 27 – 24, trojky: 6 – 6, rozhodovali: Lukáč, Šarišský a Bohucký, 400 divákov

Ostatné zápasy 29. kola

Z ostatných zápasov zaujala bitka na Interi, kde sa rozhodlo až v predĺžení o tom, že si Spišiaci vezú domov cenné víťazstvo. Astrum Levice sa nečakane trápili so Svitom, ktorý zjavne posilnil po rapídnych zmenách v kádri. Nitra zaknihovala na ihrisku Banskej Bystrice prehru po tom, čo prakticky celý zápas prehrávala.

Astrum Levice – BK Iskra Svit 84:81 (29:28, 21:10, 13:25, 21:18)
Najviac bodov: Kemp 20, Fields 19, Simmons 14 – George 24, S. Smith 18, McNeal 10
TH: 20/12 – 13/10, fauly: 13 – 18, trojky: 6 – 7, rozhodovali: Kukelčík, Pipíška a Hricišin, 1350 divákov

BK Inter Bratislava – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 87:92 po predĺžení (16:11, 16:23, 22:26, 21:15 – 12:17)
Najviac bodov: M. Rančík 23 (3 trojky), Kyles 18, Sedmák 17 – Acker 31 (5 trojok), Mandič 19, Baldovský (3 trojky) a Burke po 13
TH: 22/10 – 27/21, fauly: 20 – 25, trojky: 9 – 13, rozhodovali: Brziak, Tomašovič a Hančík, 800 divákov

ŠKP Banská Bystrica – Edymax SPU Nitra 94:82 (24:18, 20:22, 24:16, 26:26)
Najviac bodov: Smajlagič 20 (3 trojky), Gavran 16 (1 trojka), Rendla 13 (2 trojky) – Geiger 24 (2 trojky), Cadot 18, Kovačevič 12 (2 trojky)
TH: 19/12 – 24/18, fauly: 17 – 17, trojky: 8 – 4, rozhodovali: Ženiš, Lamoš a Šramko, 750 divákov

ZDROJ: basket.sk