Šport 2012. 07. 02.

Komárno už s takmer kompletným kádrom

MBK Rieker Komárno komplezizuje svoju súpisku! 

Na rozdiel od ostatných klubov Slovenskej Extraligy, Komárno pravidelne oficiálne zverejňuje mená hráčov, ktorí by si v nastávajúcej sezóne mali obliecť čeverno-biely dres. Fanúšikovia tak už teraz rozmýšľajú nad tým, aká sezóna ich čaká.

Po minulom ročníku sa rozbehli jednania vedenia s hráčmi naplno. K takmer okamžitej dohode došlo s trojicou Biňovský, Dubovský a Kratochvíl, ku ktorým sa už v ranom štádiu predsezónnych príprav pridal krídelník v predchádzajúcej sezóne pôsobiaci v Česku- Marek Kozlík.

Najväčšie očakávania sa ale vkladali do riešenia legionárov spoza Atlantiku. Ambície Johnathona Jonesa i Louisa Johnsona sú nad momentálnou kvalitou slovenskej ligy a tak sa rozhodli hľadať si angažmány inde. Miesto nich tak vedenie hľadalo adekvátnu náhradu, keďže o kvalitách a prínose týchto dvoch hráčov pre komárňanský tím nikto nepochybuje.

Na pozíciu prvého rozohrávača sa rozhodol klub angažovať kvalitnou európskou ligou ostrieľaného 25 ročného Christophera Charlesa Lowa, ktorý v rámci Európy pôsobil v Litve. Na pozíciu pivota podpísali zmluvu s tiež Američanom Kevinom Thompsonom.

Podľa týchto informácií tak ostávala voľná pozícia po Sinišovi Biličovi, ktorý sa rozhodol pokračovať v kariére inde. Spolu so správou o opätovnom podpise Martina Bilíka prišla aj informácia o zazmluvnení forwarda Nasira Robinsona, od ktorého si klub sľubuje obdobnú hru na pozícii 3-4, ako to bolo v prípade Sinišu Biliča. V drese Komárna sa rozhodol nepokračovať ani Szabó Péter, vracia sa do Maďarska.

Súpisku by ešte mal vystužiť komárňanský odchovanec Laco Stojanov, ktorý posledné dve sezóny strávil v Leviciach a vedenie počíta tiež s dvojicou juniorov. Neistá je situácia okolo Vlada Klára a Michala Maslíka. Obaja sú po operáciách a ich rekonvalescencia a nástup do súťažného kolotoča je zatiaľ otázna, uvidí sa podľa formy a zdravotného stavu.

Momentálna situácia po dohode ZMBK (Združenie mužských basketbalových klubov) je taká, že každý zahraničný hráč je považovaný za legionára. Teda sa v tomto ohľade nerobí rozdiel medzi Kratochvílom, či Robinsonom. Teoreticky tak má klub otvorené ešte štyri miesta pre zahraničných hráčov. Klub ich ale všetky zaplniť neplánuje. Momentálne sa rokuje s dvojicou pivotov – Američanom a Slovákom. Ktorý z nich by v Komárňanskom drese mal kraľovať pod košom, uvidíme v najbližších dňoch.

Čo sa prípravných zápasov týka, prvé MBK Rieker Komárno odohrá asi v polovici augusta, pričom predsezónna príprava odštartuje naplno 6. augusta.

Hráčov si bližšie predstavíme s prichádzajúcou sezónou, máme sa na čo tešiť! KOMÁRNO DOTOHO!

Vyjadrite svoj názor