Šport 2021. 06. 29.

Komárno v Lige majstrov proti Grazu

Na úradujúceho mužského šampióna Rieker UJS Komárno, ktorý zažije európsku premiéru v prestížnej Lige majstrov a je prvým slovenským účastníkom Liga majstrov od roku 1999, sa usmialo šťastie – vďaka priazni žrebu sa vyhol predkolu a zahrá si priamo v 1. kole, v ktorom sa stretne s rakúskym majstrom UVC Holding Graz. Domáci zápas odohrá Komárno v Nitre v termíne 5. – 7. októbra, odveta v Rakúsku je na programe o týždeň neskôr.

Na ceste do skupinovej fázy LM musia tímy v tejto fáze zvládnuť tri kolá, Komárno by v 2. kole nastúpilo proti bosnianskemu Brčku alebo gréckemu Olympiakosu Pireus. V prípade neúspechu proti Grazu sa slovenský majster presunie do 1. kola pohára číslo dva CEV Cupu, v ktorom by si zmeral sily s rumunským Dinamom Bukurešť.

Ohlasy po žrebe Ligy Majstrov 2021/2022:

ROBIN PĚLUCHA, tréner Komárna: „Myslím si, že žreb je pre nás celkom dobrý. Aj vzdialenostne a aj čo sa týka kvalitou súpera. Avšak ono všetky družstvá v Lige Majstrov sú kvalitné, takže pre nás to v každom prípade bude veľká vec vstúpiť prvýkrát do Európy a hneď v najprestížnejšej klubovej súťaži.“

FRANTIŠEK OGURČÁK, kapitán Komárna: „Podľa mňa je to pre nás veľmi priaznivý žreb a osobne pre mňa veľmi atraktívny, pokiaľ by sme totiž prešli cez Graz v prvom kole, pravdepodobne by nás čakal Olympiakos Pireus, čo je môj bývalý klub a jedno z najlepších miest, kde som pôsoboil, takže môj cieľ je zahrať si proti Olympiakosu. Pevne verím, že cez Graz postúpime, aj keď samozrejme to nebude ľahké, veď v Lige Majstrov už nič nie je ľahké, ale myslím si, že žreb bol veľmi prijateľný a teším sa na túto výzvu.

V pohári číslo tri Challenge Cupe bude mať Slovensko päť zástupcov – dvoch mužských a troch ženských.

(teraz.sk, VK Spartak UJS Komárno Facebook stránka)