Šport 2013. 04. 18.

Komárno vedie v semifinále už 2:0

Basketbalisti Komárna vedú v semifinálovej sérii 2:0 – Ide o piatu výhru nad Spišskou Novou Vsou v sezóne 2012/2013, druhú na ich palubovke – Stevens a Lowe cez 20 bodov, Thompson 15 +21 doskokov – Najbližší zápas sa hrá v Komárne v sobotu 20. apríla o 18:00 – Druhá semifinálová séria medzi Interom Bratislava a Nitrou je vyrovnaná 1:1

mbk rieker komarno

Domáci síce rukou Hovaňáka otvorili skóre, Komárno však čoskoro prebralo vedenie a vyhrávalo 7:2. Spišiaci potom zvýšili ofenzívnu aktivitu a vzali opraty zápasu do svojich rúk. Dlho, až do 32. minúty si udržiavali náskok, ktorý ale nepresiahol hranicu 10 bodov. Až na začiatku štvrtej štvrtiny komárňan Lowe otáčal na 72:73 z pohľadu domácich. Vo vedení sa tímy po celú poslednú štvrtinu striedali, až 14 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času . Mandič po Ackerovej prihrávke vyrovnal na 88:88Komárňanom sa už nepodarilo zakončiť presne a nasledovalo predĺženie.

To bolo dramatickým vyústením skvelého zápasu, ktorého priamy prenos prinášala športová televízia Slovak Sport TV. Hostia z Komárna sa dostali rýchlo do vedenia o 4 body, keď najprv skóroval Lowe, potom po strate Hovaňáka pohotový Bílik. Od toho momentu už Komárňania nepustili vedenie z rúk, hoci hviezdny Acker zaznamenal ešte dve trojky. Tou druhou znížil 10 sekúnd pred koncom na 100:102. Vinnie Simpson, autor 16 bodov a 7 asistencií, sa ale v závere z trestných hodov nemýlil a Komárno tak získalo dôležité víťazstvo.

Séria sa za stavu 2:0 sťahuje do Komárna, kde v sobotu vypukne basketbalová revolúcia. Zápas začne tradične o 18:00.

1! 2! 3! Hajrá Komárnom!

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Rieker Komárno 100:104 po predĺžení (23:20, 27:24, 20:22, 18:22 – 12:16) – stav série: 0:2
Najviac bodov: Acker 29, Mandič 24, Evans a Baldovský po 15 – Stevens 22, Lowe 21, Simpson 16
TH: 19/12 – 26/17, fauly: 24 – 23, trojky: 8 – 7, rozhodovali: Brziak, Zubák a Karniš, 1200 divákov

Kompletné štatistiky nájdete TU! Záznam zo zápasu si môžete pozrieť na Slovak Sport TV od 11:00, od 9:00 prináša slovenská športová televízia záznam zápasu BK Inter Bratislava – EDYMAX SPU Nitra.

BK Inter Incheba Bratislava – Edymax SPU Nitra 76:73 (22:26, 21:11, 17:18, 16:18 ) – stav série 1:1
Najviac bodov: M. Rančík 18, Tucker 13, Garnett 10 – Noel 23, Sparks 21/4, Tomek 10
TH: 23/14 – 12/9, fauly: 19 – 23 , trojky: 4 – 8, rozhodovali: Gabara, Lukáč a Tomašovič, 2700 divákov