Šport 2013. 05. 16.

Komárno vedie vo finále už 2:0

Basketbalisti Komárna vo veľkom štýle vedú nad Interom už 2:0. Séria pokračuje sobotným tretím zápasom v Komárne.

ba kn 2 (29 of 32)
Zaslúžená radosť Kevina Thompsona. 2:0 pre Komárno! FOTO: Tomáš Kottra

Pred zápasom sa do „sektoru hostí“ za lavičkou Komárna nahrnuli asi dve stovky fanúšikov v červenom. Red fans on tour (Červení fanúšikovia na výjazde) vytvorili elektrizujúcu atmosféru, pred ktorou musel zložiť klobúk každý, kto sa na zápas pozeral. Ten síce nebol basketbalovo tak pohľadný, ako sobotné meranie síl, no o to viac si na juhu Slovenska budú výhru vážiť.

Do finálovej série zasiahol už aj Martin Rančík, ktorý si v sobotu odpykával orgánmi SBA nariadený jednozápasový dištanc.

Výhra o jediný bodík sa rodila ťažko, veď Komárno bolo od začiatku stretnutia takmer po celý zápas v závese a snažilo sa nepustiť Inter do väčšieho bodového trháku. Komárňanom nešla vôbec streľba spoza oblúka a v jeho vnútri bránil Inter na jednotku. Najmä defenzívny výkon Martina Rančíka, stojí za zmienku. Tvrdou obranou nedal dýchať Thompsonovi, ani Stevensovi.

Najhoršie to s červenými vyzeralo v tretej štvrtine, do ktorej vstupovali s 9 bodovým mankom (43:34) a prehrávali aj o 11 bodov. Ešte osem minút pred koncom Tucker zvyšoval na 64:53, no odpoveď v podobe troch presných striel spoza oblúka ponúkol krídelník Marek Kozlík. Do trojkových pretekov sa pripojil aj Bratislavčan Garnett, ktorý zvyšoval štyri minúty pred koncom na 69:61.

3
Keď zvyšoval Lowe na 73:69, bolo o osude zápasu takmer rozhodnuté. FOTO: Tomáš Kottra

To bolo ale v útoku zo strany Interu všetko. Zónová Obrana Komárna pracovala ako hodinky, Interisti si s ňou nevedeli rady. Na druhej strane ihriska vzal na svoje plecia zodpovednosť Chris Lowe, ktorý siedmimi bodmi v poslednej fáze zápasu prispel k senzačnému obratu. Hráči Interu okrem nepremenených striel vyprodukovali v samom závere aj dve straty a keď Lowe zvyšoval šesť sekúnd pred koncom na 73:69, objavil sa víťazný úsmev aj na tvári coacha Franka.

BK Inter Incheba Bratislava – MBK Rieker Komárno  72:73 (43:34)

Zostavy a body:
Inter: Tucker 24/3 trojky, Garnett 11, Sedmák 7, Skibniewski 6, Delič 4 (M. Rančík 17, Miloševič 3, Graham 0)
Komárno: Lowe 17, Thompson 11, Bilík 7, Kratochvíl 4, Dubovský 2 (Kozlík 16/5 trojok, Stevens 14, Simpson 2, Šoška 0), TH: 16/9 – 18/12, fauly: 24-23, trojky: 9-7, 2800 divákov, rozhodovali: Brziak, T. Lukáč, Fuska
štvrtiny 21:16, 22:18, 15:15, 14:24