Šport 2021. 04. 01.

Komárno vedie vo finálovej sérii play off mužov nad Myjaovou už 2:0

Volejbalisti Rieker UJS Komárno vyhrali v druhom zápase finále play off extraligy nad TJ Spartak Myjava 3:1 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:0.

Už len jeden triumf tak tím trénera Robina Pěluchu delí od zisku historického extraligového titulu. Sériu môže Komárno ukončiť už v sobotu v treťom finále na palubovke Myjavy.

Myjava začala dobre a hneď v úvode viedla o dva body. Domáci volejbalisti však vyrovnali a pri servise Mlynarčíka odskočili na 12:9. Náskok si Komárno udržiavalo, no v koncovke hostia vyrovnali na 22:22. Po bloku Ogurčáka však mali domáci dva setbaly a ten druhý premenil Kubš (25:23). Druhý set mal podobný priebeh, potom však dal za stavu 15:15 dve esá striedajúci Százvai a Komárno si náskok ustrážilo až do konca (25:21). Myjava nezložila zbrane, rozohral sa striedajúci Konc a po hladkom sete znížila na 1:2. Štvrtý set dospel do vyrovnanej koncovky, zápas napokon ukončil blokom nahrávač Kasperkevič (25:23) a Komárno spravilo ďalší krok k historickému titulu.

Robin Pělucha, tréner Komárna: „Bol to veľmi ťažký zápas, Myjava prišla odhodlaná tak ako vždy. Súper išiel naplno, v závere to už bolo kto z koho, ťahalo sa to o každú loptu. Bolo to mimoriadne vydreté víťazstvo, no dali sme to a ideme na Myjavu zabojovať opäť o víťazstvo a teda aj o titul. Je to finále, chybám sa tu už nevyhneme, to patrí k finále, ale gratulujem chalanom, že to dnes vybojovali.“

Zdroj: teraz.sk