Šport 2013. 02. 03.

Komárno vo finále Slovenského pohára!

Slovenské basketbalové El Clásico uzavrie históriu trojdňového final eight. Hlavný rozhodca vhodí loptu medzi hráčov Komárna a Levíc v nedeľu o 18:00. 

552629_605357709479600_1042461465_n

MBK Rieker Kománo je aj v roku 2013 vo finále Slovenského pohára. História sa opakuje a hráči od rieky Dunaj vyzvú na záverečný súboj turnaja domáce družstvo. Po minuloročnom finálovom sklamaní v Nitre sa Komárňania pred náročnou kulisou pokúsia o zisk trofeje v Leviciach. Zápas začína o 18:00. Priamy prenos prinesie televízia Slovak Sport.TV.

Sobotné semifinálové zápasy priniesli dva veľmi vyrovnané výkony. V tom prvom sa Spišiaci prekvapivo dlho držali vo vedení, aby sa favorizovaní Levičania v záverečnej štvrtine predsa len dostali k víťaznému záveru. Zatiaľ čo Levice točili hráčov ako počas hokejového zápasu, Milan Černický, tréner Spišskej Novej Vsi, mal problémy so zraneniami. Do zápasu nezasiahli opory Ulman a Štec, Aco Mandič dohrával druhú polovicu zápasu so zafačovaným kolenom a problémami s každým pohybom.

Druhý zápas sa sledoval tak v Leviciach, ako aj prostredníctvom prenosu v mnohých podnikoch a domácnostiach v Komárne. Nabitý Inter Bratislava síce v závere stiahol viac ako dvadsať bodový náskok Obuvníkov, napokon sa ale zo zaslúženej výhry tešili Komárňania. Výborne zahrali Thompson, Simpson aj Stevens, no hráčov, na pochvalu by sa v kádri Komárna našlo oveľa viac. Na druhej strane sklamali hviezdy Interu, ako Sedmák, či Delič. Bodovo Bratislavčanov ťahal Rančík, no najmä Nešo Miloševič. 

Záznam semifinálového zápasu MBK Rieker Komárno – Inter Bratislava si môžete pozrieť tu. 

Asi stovka fanúšikov Komárna tak odchádzala z Levíc aj v sobotu spokojná, podobná, či dokonca hojnejšia účasť sa čaká v nedeľu na finálovom zápase. Pripomíname, že sa začína o 18:00. Komárno do toho! 

Vyjadrite svoj názor