Šport 2013. 11. 25.

Komárno vydolovalo 'na prievidzkých baniach' dva body

Už tri dni po výhre vo Svite cestovali hráči Komárna do Prievidze. Zápas 15. kola SlovakSport TV extraligy bol predohrávaný v pondelok.

Náročný zápas majú za sebou komárňanskí basketbalisti. Na Hornej Nitre nastúpili proti perfektne a agresívne brániacim Prievidžanom. Domáci už od úvodu zápasu nedarovali svojmu súperovi ani jeden centimeter palubovky. S agresívnou obranou si ‚Obuvníci‘ nevedeli dať rady- v prvom polčase si pripísali až dvanásť strát, v druhom ‚iba‘ 9.

Po úvode, kedy boli vo vedení hostia, prebrali iniciatívu domáci. Dokázali si vybojovať najviac osembodové vedenie, pričom najlepším strelcom boli Jefferson a Santee. V drese Komárna sa najviac presadzoval Kozlík, dve trojky pridal Kovačevič.

Druhý polčas už zo strany Prievidze nebol taký dobrý. Obranou síce dokázali donútiť hráčov z juhu k stratám, no v útoku sa im už nedarilo. Vynechávali aj jasné pozície, lopta im vyskakovala z koša. Niekoľko pekných akcií ukázal Ondro Šoška (napokon bol najlepší strelec Komárna a pripísal si 4 útočné doskoky), Kenny Hall bavil divákov smečmi. Veľkým bojovníkom bol opäť Marek Kozlík. Dokázal svojich spoluhráčov v útoku hnať ofenzívnymi doskokmi.

Komárňania mohli v pokoji doplávať ku konečnému víťazstvu, no vlastnými chybami dávali domácim šance na výhru. Tri minúty pred koncom za stavu 60:70 Joyner nešportovo fauloval Mareka Jašša. Začala tak záverečná naháňačka, ktorá ale našťastie dopadla lepšie pre Komárňanov. MBK Rieker COM-therm Komárno tak vyhralo tretí zápas v rade. Po Interi a Svite zdolalo aj Prievidzu.

BC Prievidza – MBK Rieker COM-therm Komárno 71:72 (22:20, 18:18, 13:22, 18:12)
Body KN: Šoška 14, Kovačevič a Myles po 13, Kozlík 11, Hall 9, Joyner 6 (12 doskokov), Bilič 4, Szabó 2