Šport 2012. 11. 28.

Komárno vydrelo víťazstvo s Levicami

Súboj na ihrisku i medzi divákmi. Zápas bavil fanúšikov oboch táborov až do záveru.

Stretnutie hrané v búrlivej atmosfére, o ktorú sa starali fanúšikovia oboch táborov, začalo nepresnosťami na oboch stranách. Do vedenia dostal hostí Simmons, bolo to však jediné a zároveň aj posledné vedenie žlto- zelených v zápase. Svetlé momenty oboch mužstiev sa striedali z tými horšími a tak body pribúdali veľmi ťažko. Mierny náskok počas tejto časti hry držalo domáce mužstvo, ktoré zároveň prvú štvrtinu vyhralo v pomere 18:15.

Kostrbatá hra na oboch stranách pokračovala aj v druhej desaťminútovke. Náskok obuvníkov bol len minimálny až do osemnástej minúty, kedy tradične dobre hrajúci Kevin Thompson strelou za dva body zvyšoval náskok svojho mužstva na osem bodov. Komárňania prvýkrát v stretnutí svojmu súperovi odskočili výraznejším spôsobom. Do kabín sa odchádzalo za stavu 35:27.

Po polčasovej prestávke zvyšoval náskok domácich na desať bodov Ondrej Šoška. Ten istý hráč o tri minúty neskôr zvýšil už na 43:32. Hra sa v ďalších minútach kúskovala, čo viac vyhovovalo Levičanom, ktorí sa dotiahli na minimálny rozdiel minútu pred koncom tretej tretiny. V drese hostí sa strelecky darilo najmä rozohrávačovi Brockethovi PaneoviDavidovi Kylesovi. Obaja si však museli dávať pozor na osobné chyby, ktoré by ich vyradili z ďalšieho priebehu stretnutia.

V záverečnej štvrtine pokračovala vyrovnaná partia. Komárno síce dokázalo zvýšiť na rozdiel siedmych bodov, no sedem minút pred záverečnou sirénou bol stav vyrovnaný 57:57. Martin Bílik však trojkou nakopol svoje mužstvo a keď rovnakým spôsobom bodoval aj Ondrej Šoška zdalo sa byť rozhodnuté. V samotnom záver prišla séria nešportových chýb na oboch stranách, čo stretnutie ešte zdramatizovalo. Prestrelku z hranice trestných hodov však lepšie zvládli Komárňania, ktorí zápas dotiahli do úspešného konca. Perfektný zápas okorenený aj súbojom hlasiviek na tribúnach znamenal ôsme domáce víťazstvo obuvníkov v aktuálnej sezóne.

V nasledujúcom 16. kole v sobotu 1. decembra cestujú „Rónovci“ do Nitry kam sa chystá aj početná skupina fanúšikov z Komárna. Ak sa na ďalšie derby chystáte nezabudnite, že začiatok stretnutia je netradične o 19:00!

MBK Rieker Komárno – Astrum Levice 78:71 (18:15, 17:12, 18:21, 25:23)
Body: Lowe, Šoška a Bílik po 13, Stevens 11, Thompson 10 (14 doskokov),  Kozlík 9, Dubovský 5, Kratochvíl 4