Šport 2011. 09. 10.

Komárno vyhralo aj tretí zápas s Fürstenfeldom!

Po dvojzápase pred domácim publikom vycestovali naši basketbalisti na odvetu do Rakúska.

Očakávaný nápor domácich od začiatku duelu sa nekonal, Komárno zachytilo úvod stretnutia a prvá štvrtina sa niesla vo vyrovnanom duchu. Domáci veľmi chceli vyhrať, veď nám chceli vrátiť dvojnásobnú prehru z Komárna, preto hrali aj patrične tvrdo. To sme však niekde aj čakali, no hoci tvrdosť Fürstenfeldu bola veľká, bola na najvyššej hranici normy.

Druhá štvrtina bola jasne v réžii domácich, darilo sa im hlavne v obrane, z ktorých sebavedome vyrážali do protiútokov a boli aj úspešní.

Od druhej polovice stretnutia však hostia zlepšili hru, pridali sa niektoré individuality a vývoj stretnutia sme otočili. Zápas bol napokon vyrovnaný až do konca, MBK Rieker si však udržoval niekoľkobodový náskok a udržal si ho až do konca. Ako sa hovorí, tento výsledok „ide do sveta“, aj keď treba dodať, že ide ešte stále len o prípravu.

V rezerve stále máme jedného centra, nová akvizícia však do bojov vo Fürstenfelde nezasiahla. Uvidíme, ako sa to s Kowalom nakoniec celé vyvinie, zatiaľ nehral kvôli pretrvávajúcim zdravotným problémom.
Najbližší dvojzápas odohrajú basketbalisti MBK Rieker Komárno na palubovke účastníka Mattoni NBL TJ Tuři Svitavy. Stretnutia sa odohrajú 16., resp. 17.septembra 2011 vo svitavskej Hale na Střelnici.

BSC Raiffeisen Fürstenfeld Panthers – MBK Rieker Komárno 72:75 (16:20, 38:31, 51:52)