Šport 2013. 03. 16.

Komárno vyhralo, vo štvrťfinále ho vyzve Handlová

Baksetbalisti Komárna mali pred zápasom jasnú úlohu i cieľ. Aby sa nemuseli spoliehať na to, že Nitra podľahne levickému Astrumu, museli poraziť Svit.

Svoje víťazné ambície začali Komárňania potvrdzovať hneď od úvodného rozskoku. Po streleckom rozlete Martina Bílika a koši Thompsona vyhrával domáci celok 10:0. Po necelých dvoch minútach hry tak hosťujúci tréner David Solomon siahol po oddychovom čase, po ktorom prišiel prvý bodový zápis mužstva spod Tatier. Obuvníci však takmer každý svoj útok zakončovali presnou streľbou a ich agresívna obrana robila Sviťanom značné problémy. Po desiatich minútach hry viedli „Rónovci“ nad svojim súperom v pomere 21:14.

V úvode druhej časti hry domáci postupne zveľaďovali svoje vedenie. V týchto chvíľach sa strelecky darilo najmä dvojici Šoška, Stevens. Až v šestnástej minúte sa potom hosťom podarilo skresať svoju stratu na menej ako desať bodov. Nešportová chyba Vinnyho Simpsona „medveďov“ ešte viac nakopla a o minútu neskôr prehrával Svit už iba o jeden bod. Vďaka nepresnej streľbe hostí a výbornému doskakovaniu lôpt si však Komárňania do polčasovej prestávky vytvorili opäť dvojciferný náskok. Po dvadsiatich minútach hry svietil na ukazovateli stav 48:37.

Druhé dejstvo otvoril košom hosťujúci Findura no v ďalších minútach boli úspešnejší v zakončení hráči Komárna. Tí si v druhej polovici tejto časti hry vytvorili už devätnásť bodový náskok. Svit ešte svoju stratu mierne skorigoval, no výraznejšie neohrozil perfektne hrajúceho súpera hnaného tradične výborným publikom.

V záverečnej štvrtine strieľali hostia najmä spoza trojkového oblúka. Nie vždy sa im však podarilo aj skórovať. Naopak Obuvníci pôsobili kreatívnejšie a boli výrazne úspešnejší v zakončení. V závere sa efektnými smečmi prezentoval Amin Stevens a čerešničku v podobe stého bodu v koši hostí pridal z trestného hodu Chris Lowe. Komárno víťazstvom potvrdilo najvýhodnejšie postavenie v tabuľke pred play off a pevne veríme, že sa zbavilo aj krízy z posledných zápasov.

Na MBK Rieker Komárno čaká vo štvrťfinále Baník Handlová. Bližšie informácie o termíne úvodného stretnutia série Vám prinesieme v najbližších dňoch.

Vyjadrite sa v diskusii pod článkom!

Kto bol najlepším hráčom v zápase? Ako vidíte naše šance v súbojoch s Handlovou?

Na sľubnom náskoku začali Komárňania sebavedomo stavať svoju výhru v poslednom zápase základnej časti. Ešte v tretej časti hry zvyšoval Kratochvíl na 66:47, najvyšší náskok Komárna v zápase svietil až na konci – Chris Lowe pred vzrušeným publikom uzavrel skóre na magickej stovke – 100:77.

Komárno si tak svojou výhrou zabezpečilo najlepšiu pozíciu pred play-off, napokon aj Nitra prehrala tesne v Leviciach. Vo štvrťfinále začne doma, jeho súperom bude napokon deviata Handlová. Levice sa play-off Slovak Sport extraligy nezúčastnia.

MBR Rieker Komárno – BK Iskra Svit 100:77 (21:14, 27:23, 20:16, 32:24)
Body KN: Stevens 28 (8 doskokov), Bílik 17, Thompson 14 (17 doskokov), Lowe 13 (10 asistencií), Simpson 9, Šoška 6, Kozlík 5, Kratochvíl 4;

TEXT: T. BESE