Šport 2012. 02. 22.

Komárno vyprevadilo s prehrou aj Handlovú!

Komárnu sa podarilo poraziť aj Handlovú! V 33. kole si tak šnúru výhier predĺžilo na 6 zápasov!

Hráči Komárna vstúpili do zápasu skvelým výkonom na oboch stranách palubovky. V obrane i útoku, a to nielen v úvode, sa zaskvel Lukáš Dubovský, ktorý rozohrávačovi súpera Anthonymu Jonesovi znepríjemňoval rozohrávku mimoriadne efektívne. Hoci Komárno vyhralo prvú štvrťku o osem bodov, hostia sa pomerne rýchlo v ďalšom priebehu dotiahli a prevzali vedenie. Komárňania totiž nedali ani bod takmer celých osem minút! Až za stavu 28:36 domácich zobudil Louis Johnson dvomi bodmi s faulom po útočnom doskoku, ku ktorým zakrátko pridal aj blok. Do konca polčasu sa domácim podarilo stiahnuť náskok Handlovej na 41:42, klaksónovou trojkou znižoval Jones.

V tretej časti hry sa oba tímy striedali v najtesnejšom vedení. Napínavú pasáž sa podarilo preseknúť  Komárnu až v samotnom závere, to už kraľoval na ihrisku Dominique Keller, ktorému padlo v tejto fáze zápasu snáď úplne všetko. Náskok Komárna v záverečnej štvrtine rýchlo narastal, čo pramenilo zo šnúry 13:0. Minútu pred koncom zvyšoval Johnson efektným alley-oop na 92:67, čo bol napokon aj najväčší bodový rozdiel v zápase.

MBK Rieker Komárno – MBK Handlová 92:72 (29:21, 41:42, 69:61)
Body: Johnson 24 (11 doskokov) Bilič 24, Keller 18 (10 dokokov), Dubovský 10, Jones 7 (8 asistencií), Szabó 5, Kratochvíl 2, Bilík 2