Šport 2013. 02. 14.

Komárno zaslúžene uspelo na Spiši

Zverenci Františka Róna si v rámci 32. kola SLOVAKSPORT.TV BASKET extraligy zmerali sily so Spišskou Novou Vsou, ktorá podáva v domácom prostredí pravidelne kvalitné výkony, navyše sa do zostavy vrátil dlhšiu dobu zranený Evans.

kn snv

Strelecký účet stretnutia otvoril strelou za dva body Komárňan Chris Lowe. Domácemu mužstvu sa podarilo skórovať až o dve minúty neskôr zásluhou trojbodového zápisu Mandiča za stavu 0:7. V ďalšom priebehu prvej desaťminútovky sa Spišiaci dostali na dostrel súpera najmä vďaka agilnému Burkeovi. V drese hostí najčastejšie bodovala dvojica Lowe, Simpson. V závere tejto časti hry sa Komárnu predsa len podarilo ujsť do bodového trháku. Po desiatich minútach mohli byť teda hostia spokojnejší, keď viedli v pomere 27:18.

Na začiatku druhej časti hry viedli obuvníci po strele Lowa už dvojciferným rozdielom a prakticky po celý čas si tento náskok udržiavali. Domácim sa podarilo k súperovi priblížiť maximálne na rozdiel piatich bodov no hneď v zápätí bielo-červení dokázali na opačnej strane palubovky reagovať úspešným zakončením. Prvé dejstvo ukončil Vinny Simpson úspešnou strelou spoza oblúka zároveň s klaksónom. Do kabín išli hráči za stavu 43:35 v prospech hostí.

Po veľkej prestávke sa domáci predsa len strelecky prebudili a výrazne ukrojili zo svojej straty, keď sa priblížili na rozdiel štyroch bodov. V ďalšom priebehu však často volili strely z nepripravených pozícií a tak úradujúci víťaz Slovenského pohára opäť mohol zvýšiť svoj náskok. Bola to však štvrtina ako na hojdačke, pretože hostia znova svoj náskok premárnili a pred začiatkom poslednej časti hry bolo všetko otvorené.

V jej úvode nasledovala séria nepresností na oboch stranách. V tridsiatej piatej minúte zdramatizoval priebeh stretnutia Acker, ktorý znižoval na rozdiel troch bodov. Záver však hráči Komárna zvládli na výbornú a Spišiaci sa už na zvrat v zápase nezmohli. Obuvnící v posledných minútach vyhrávali dokonca aj o štrnásť bodov. Domáci ešte výsledok kozmeticky upravili, nič to však nezmenilo na tom, že MBK Rieker Komárno zaznamenalo ďalšie dôležité víťazstvo navyše na horúcej pôde Spišskej Novej Vsi.

V dohrávke 33. kola v pondelok 18. februára privíta Komárno hráčov Astrumu Levice. Ďalší derby zápas týchto rivalov začne tradične o 18:00 v mestskej športovej hale. Komárno do toho!

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Rieker Komárno 75:84 (18:27, 17:16, 23:19, 17:22)
Najviac bodov: Burke 23, Acker 22, Mandič 9 – Simpson 18, Lowe 17, Bílik 16
TH: 17/14 – 16/12, fauly: 17 – 19, trojky: 5 – 8, rozhodovali: Brziak, Lukáč a Bohucký, 1000 divákov

TEXT: T. Bese

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 32. kola SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGY mužov:

EDYMAX SPU Nitra – MBK Handlová 98:85 (24:18, 26:25, 23:16, 25:26)
Najviac bodov: McClain a Tomek po 22, Cadot 17 – Crimmins 22, Bridgewaters 16, Dunston 15
TH: 22/16 – 29/22, fauly: 20 – 17, trojky: 8 – 5, rozhodovali: Ženiš, Lamoš a Kurpaš, 400 divákov

ŠKP Banská Bystrica – BK Inter Bratislava 95:101 (22:30, 30:21, 19:26, 24:24)
Najviac bodov: Clemons 17 (3 trojky), Ahmetbašič 15 (5 trojok), Hughes 12 – M. Rančík 29, Sedmák a Bulatovič po 15
TH: 19/17 – 27/22, fauly: 24 – 18, trojky: 10 – 5, rozhodovali: Gabara, Šarišský a Daňo, 650 divákov

BC Prievidza – BK Iskra Svit 76:79 (18:16, 21:26, 16:22, 21:15)
Najviac bodov: J. Harris 27, D. Harris a Baťka po 12 – McNeal a S. Smith po 22, Findura a Bond po 11
TH: 23/19 – 25/16, fauly: 22 – 23, trojky: 3 – 3, rozhodovali: Kúkelčík, Tomašovič a Doušek, 2000 divákov