Šport 2011. 12. 01.

Komárno zdolalo Spišskú Novú Ves

Do Komárna pricestoval jeden z popredných basketbalových celkov, no domáci sa vôbec nezľakli.

Úvodné tri body za kôš s faulom vsietil Lukáš Dubovský, Spišiaci sa potom na chvíľku dostali do vedenia a do piatej minúty sa držali v tesnom závese za Komárnom. Potom však začal strelecký koncert Martina Bilíka, ktorý v priebehu necelých troch minút z piatich pokusov premenil štyri trojky a keď sa k nemu pridal aj Dubovský, domácich tešil stav 27:14. Spišiaci ešte dokázali s poslednými sekundami korigovať na 27:16, no prvú štvrtinu zvládli domáci proti silnému súperovi prekvapujúco dobre.

V druhej štvrtine boli už ale lepší hráči Spišskej Novej Vsi, ktorých bodovo ťahal najmä Lošonský. Hostia zásluhou zlepšeného útoku stiahli náskok Komárna na tri body, no bližšie sa už do polčasu nedostali. Domácim sa ešte podarilo uniknúť na 9 bodový rozdiel, no dvoma trojkami po sebe sťahoval Michal Baťka na 38:33. Komárňania sa mohli spoľahnúť na Johnyho Mathisa, ktorý včera podal skvelý výkon, no aj na ďalšie presné strely spoza oblúka. Hostí tak ‚Obuvníci‘ držali za sebou a polčas vyhrali 44:48.

Jefferson neodchádzal z Komárna spokojný.

Do druhej polovice vstúpili oba tímy aktívne a skóre sa rýchlo menilo. Mathis pokračoval v školení Andrewa Jonesa pod košom. Na konci štvrtiny šiel na ihrisko Siniša Bilič, no keď skoro dostal za protesty technickú, tréner Bálint ho radšej stiahol dole, aby sa upokojil. Hostia sa na konci štvrtiny ešte dostali do jednobodového vedenia, no Szabó v poslednej minúte otáčal z trestných hodov na 66:65. Bilíkov trojkový pokus bol už na konci zblokovaný.

Štvrtú štvrtinu otvorili domáci nepresnými trojkami, no Spišiaci akoby nemali síl otočiť stav a aj sa odpútať. Komárňania boli ‚behavejší‘ a darilo sa im lepšie točiť loptu. V obrane mali problém najmä s Jeffersonom, no ten chodil málo do zakončovania. Za stavu 77:77 tri minúty pred koncom sa schyľovalo k riadnej športovej dráme. Hosťom však práve tu úplne vybuchla streľba a prvý kôš dali až za dve a pol minúty. To už bolo 85:80.

Divákov zdvihla zo sedadiel aj táto Jonesova parádička.

V záverečnej štvrtine nás opäť podržal Johnathon Jones, ktorý nazbieral len v poslednej trojminútovke zápasu 8 bodov. Pamätný bude jeho smeč cez 204 centimetrov vysokého Martina Baťku, po ktorom neostalo v komárňanskom tábore jedno oko suché. V závere ešte smečoval Bilič, no to už bolo o víťazstve MBK Rieker Komárno rozhodnuté.

Komárno odohralo so solídnym súperom viac ako vyrovnanú partiu a víťazstvo si zaslúžilo. V správnom čase zabrali tí správni hráči – raz to bol Bilík, potom Mathis, Dubovský, Jones, či Szabó a komu sa nedarilo strelecky, vyrovnával to v obrane. Včera sme okrem úchvatného smeča videli aj široké spektrum blokov, hoci štatistiky tomu nenasvedčujú. Pochváliť treba celý tím, ktorý od úvodu podával skvelý výkon a derniéra Petra Bálinta na lavičke MBK tak bola úspešná.

Pochváliť tiež musíme rozhodcovskú trojicu, ktorá až na pár zaváhaní na konci zápasu pískala veľmi dobre a prispela tak ku kvalitnému športovému zážitku.

MBK Rieker Komárno – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 89:82 (27:16, 21:28, 19:22, 22:16)
Najviac bodov: Johnson 18, Bílik 15 (4 trojky), Jones 15 (4 asistencie), Mathis 14 (10 doskokov), Dubovský 14, Peter Szabó 9, Kratochvíl 2 (8 doskokov) a Bilič 2 (5 doskokov)