Šport 2012. 12. 19.

Komárno zvíťazilo doma nad Handlovou

Líder extraligovej tabuľky MBK Rieker Komárno prívítal v 20. Kole poslednú Handlovú.

Handlová na Komárno nestačila ani tento raz. FOTO: Tomáš Kottra, Ilustračné

Favorit stretnutia sa hneď v úvode do svojho súpera „zahryzol“, keď po dvoch minútach hry svietil na ukazovateli stav 8:0. V ďalších minútach sa síce baníkom podarilo stav skorigovať, no Komárňania kontrolovali priebeh prvej desaťminútovky. Najviac sa strelecky darilo Kevinovi Thompsonovi, ktorý bol zároveň najfaulovanejším hráčom na palubovke. Po úvodných desiatich minútach viedlo domáce mužstvo pomerom 23:20.

Začiatok druhej štvrtiny sa už niesol vo vyrovnanom duchu. Výraznejší rozdiel si zverenci Františka Róna nevypracovali, ale Handlovú do vedenia nepustili. Hra sa kúskovala množstvom nedovolených zákrokov na oboch stranách. Bodovým ťahúňom hostí bol Američan Crimmins. Výborný výkon predvádzal od začiatku stretnutia kapitán domácich Jan Kratochvíl. Do šatní hráči odchádzali za stavu 46:40.

Lepší vstup do tretej periódy zaznamenali obuvníci, ktorí hneď v prvých dvoch minútach odskočili na rozdiel trinástich bodov. Po Thompsonovom zakončení o dve minúty neskôr to bolo už pätnásť bodov. Oddychový čas Handlovčanom príliš nepomohol. Pôsobili nervóznym dojmom a veľmi rýchlo na ich strane pribúdali fauly. Rozhodenosť v radoch hostí vyústila do technickej chyby Crimminsa, ktorý po svojej štvrtej osobnej chybe nesúhlasil s výrokom arbitrov. Jeden z najvýraznejších hráčov baníkov tak musel povinne striedať a do ďalšieho priebehu už zasiahnuť nemohol. Stav po tridsiatich minútach bol 70:57.

V poslednej desaťminútovke boli pod hrozbou piatich faulov ďalší dvaja hráči z Hornej Nitry. Dvojciferný náskok držali domáci až do piatej minúty tejto štvrtiny kedy zlepšeným herným prejavom hostia znížili svoju stratu. Obuvníci však hrali vo veľkej pohode a drámu už nepripustili, v závere viedli dokonca o sedemnásť bodov. Komárno tak zaznamenalo ďalšie tentoraz „povinné“ víťazstvo, ktoré bolo už šieste v poradí a deviate v domácom prostredí.

V deň svätého Štefana v stredu 26. decembra na seba druhýkrát v tejto sezóne narazia majster proti vicemajstrovi. V prvom vzájomnom súboji si MBK poradilo s Prievidzou doma v pomere 81:71. Tentoraz bude mať výhodu domáceho prostredia obhajca titulu. Komárno do toho!

MBK Rieker Komárno- MBK Baník Handlová 92:78 (23:20, 46:40, 70:57)
Najviac bodov:
Thompson 24, Šoška 16, Kratochvíl 14 – Vido 17, Crimmins 16, Boor 14
TH: 30/23 – 14/10, fauly: 19 – 24, trojky: 1 – 6, rozhodovali: Tomašovič, Matejčík a Doušek, 750 divákov

TEXT: T. Bese