Kultúra 2011. 08. 05.

Komárnom prejde 500 amerických vozidiel

V Komárne sa stretnú motoristi z celej Európy. Sprievod prichádza do Komárna cca. o  13,30 hod. a bude prechádzať cez ulice: Záhradnícka, Pohraničná, Zámoryho, Vnútorná okružná, Dunajské nábrežie, Eötvösa, Záhradnícka, hraničný priechod.

Kultúrno-spoločenské podujatie Americké vozidlá 2011  sa uskutoční tento víkend v Komárome. Organizátori očakávajú prejazd zhruba 500 amerických vozidiel z maďarského Komáromu do Komárna a späť.

Jubilejný 10. ročník sa bude konať v Monoštorskej pevnosti. Autá sa predstavia vo veľkolepom sprievode mestom v sobotu. Do Komárna sa chystajú majitelia áut z Nemecka, Rakúska, Poľska, Belgicka, Českej republiky, Francúzska, Holandska a zo Švajčiarska.

Na základe skúseností z predchádzajúcich ročníkov očakávajú organizátori návštevnosť približne 20 000 ľudí. Okrem výstavy áut a pivného stanu sú pripravené aj rôzne sprievodné podujatia. Medzi nimi napríklad súťaž o najhlasnejšie auto, slalom, Burnout, Big Foot show, rôzne koncerty a súťaže.

Súčasťou podujatia bude aj udeľovanie cien za najlepšie zreštaurované auto, za najdlhšie a najkrajšie auto a množstvo ďalších. Cenu získa aj účastník, ktorý na zraz prišiel z najväčšej diaľky.

Bližšie informácie o podujatí nájdete na internetovej stránke: www.usacar.hu.

TEXT: TASR

Vyjadrite svoj názor