Mesto 2013. 05. 14.

Komárnu už rastie nová vilová štvrť

Investor spustil práce na novej časti mesta Komárno, chce vystavať 330 bytov. 

palatinske (1)

Komárno – Palatínske, tak by sa mala volať nová časť mesta, ktorá pribudne blízko rekreačnej oblasti mŕtveho ramena rieky Váh. Investor, ktorým je spoločnosť KOMPOZ s.r.o., plánoval začať už v máji 2012, výstavba sa ale o rok posunula.

Preinvestovať by sa malo asi 5,5 milióna eur. Súčasťou novej štvrte budú rodinné domy aj bytovky a potrebná občianska vybavenosť v podobe kaviarní a reštaurácií, dopĺňať by ju mali menšie športoviská.

palatinske

Na 34 hektároch sa podľa plánov z roku 2011 vystavia celkovo 151 rodinných domov a 42 bytoviek. Dohromady vytvoria 330 obytných jednotiek, čím by sa Palatínske malo zaradiť medzi najobývanejšie časti. V Novej Stráži bývalo podľa sčítania z roku 2011 1769 obyvateľov, v druhej najväčšej časti  Ďulov Dvor 382. Keďže cieľovou skupinou sú mladé rodiny, návrh počíta s prevažne jedno až dvojizbovými bytmi.

Prvá komárňanská vilová štvrť, ako ju označil investor, mala byť pôvodne vystavaná do roku 2017, z dôvodu posunu štartu výstavby sa zrejme zmení aj termín ukončenia. O ďalšie informácie o zmenách oproti pôvodným plánom sme požiadali konateľa spoločnosti KOMPOZ s.r.o., ten nám prisľúbil odpovede.

TEXT: ahojkomarno.sk

Vyjadrite svoj názor