Mix Dél-komárom 2023. 08. 15.

Komárom chystá na oslavy Svätého Štefana pestrý program

Tohtoročná séria osláv svätého Štefana v Komárome pripravuje pre návštevníkov mesta tradičný aj nový program. Podujatia sa uskutočnia v priestoroch Vezérek parkuDome generácií (Szent László u. 23)Kultúrnom centre Szőnyi Petőfi Sándor (Sándor Sándor u. 3) .

Dóra Hajnal, vedúca Kultúrnej skupiny Komárom , uviedla, že mestská spomienka na Deň svätého Štefana sa začne už túto nedeľu 20. augusta o 11.00 h v Koppánymonostor v parku Vezérek. Uvítací prejav má zástupca primátora János Czitar, zástupkyňa starostu okresu, Melinda Czitáné Bibók, riaditeľka ZŠ Koppánymonostori. Na programe sa podieľa Katolícka fakulta Komárom, ľudový spevák Janovszki Csenge, Pethő Marcell, Ľudový tanečný súbor Garabonciás, Horsa Band a Kultúrny spolok Monostori. Ekumenické požehnanie chleba celebruje reformovaný dekan László Máté, hlavný notár a katolícky farár Ferenc Takács.

Program začína o 14.00 v Szőny, v Petőfi Art Gallery. Na prehliadke sa zúčastňuje skupina Guardians. Posvätenie chleba prednesie Attila Nagy, reformovaný farár Szőnyi. 

V Szőny to nie je jediný program naplánovaný na víkend, galéria totiž opäť ohlásila zážitkové maľovanie na 17. augusta. Vedúca zariadenia Krisztina Zsédenyiné Horváth povedala, že prihlásiť sa môžete na e-mailovej adrese szonyikulturhaz@gmail.com  do rána 17. augusta. Počet účastníkov je obmedzený na 18-20 osôb. Zážitkové maľovanie sa bude podľa plánov v budúcnosti konať mesačne, téma obrázkov bude vždy prispôsobená danému mesiacu. 

Vráťme sa k programom v Komárome, 20. augusta popoludní pozývame záujemcov do Domu generácií na hudobný piknik. 15.45 výstava novinárskych fotografií, z diel miestnych umelcov, z toho istého času Viktorné Vecsey: Amigurumi – t.j. výstava háčkovaných rozprávkových postavičiek , od 16.00 Réka Korpás a Bellő, od 17.30 Retrorollers , pričom o 18.15 na pódium vystúpi kapela Flopp.