Región 2012. 06. 26.

Kotlebovci majú na streľbu v Hurbanove vlastný pohľad

Milan Juhász mal podľa zistení ĽS NS konať bezprostredne v sebaobrane, v širšom zmysle v obrane každého.

Kotlebovci sú pripravení pomôcť rodine strieľajúceho policajta a žiadajú o pomoc aj ostatných. To je záver vyhlásenia, v ktorom sa okrem toho píše o podľa ĽS NS skutočnom priebehu streľby v Hurbanove.

V nedeľu 20. júna podnikli členovia strany ĽS NS terénny prieskum v okolí Hurbanova s cieľom zistiť reálne príčiny streľby. Podľa vyhlásenia strany, rómski obyvatelia ulice doslova terorizovali nielen obyvateľov ulice a okolia, ale dokonca zastavovali a prepadávali okoloidúce autá! Poslednou kvapkou malo byť podľa nich, že Rómovia prepadli priateľov strieľajúceho policajta. “Tí mu po tom, ako sa im z Komárňanskej ulice podarilo utiecť, telefonovali a poprosili ho o pomoc,” píše sa v stanovisku.

Milan Juhász mal byť podľa informácii ĽS NS ako policajt obľúbený a dokonca mal mať rešpekt pred skupinou žijúcou na tejto ulici, no v posledných týždňoch sa mal stať terčom viacerých vyhrážok voči jeho osobe i jeho rodine. A práve preto si vzal so sebou aj neregistrovanú zbraň. Tú podľa ĽS NS použil v sebaobrane, keď sa na neho vyrútila skupina Rómov.

Celé stanovisko si môžete prečítať TU!

Zvyšok príbehu už je mediálne známy. Postrelených bolo celkovo päť ľudí, traja zomreli na mieste, dvaja boli prevezený do Všeobecnej nemocnice v Komárne. Pacientka už bola prepustená, pacient stále bojuje o život. Oficiálne výsledky vyšetrovania ešte nie sú známe, podľa vyšetrovateľa chcel Juhász “spraviť s neprispôsobivou rodinou poriadky raz a navždy”.

Obvinenému hrozí trest odňatia slobody na 25 rokov alebo doživotie.

Viete aj vy o prepadávaní áut a chodcov zo strany obyvateľov Komárňanskej ulice? Píšte do komentárov, alebo ak chcete ostať v anonymite na info@ahojkomarno.sk!

FOTO: SITA

Vyjadrite svoj názor