Šport 2022. 07. 22.

Kouč Komárna, Zlatko Jovanovič, sa stal novým asistentom trénera reprezentácie mužov Slovenska

Tréner komárňanského BC Komárno sa stáva členom novej zostavy, ktorá povedie slovenskú reprezentáciu. V realizačnom tíme obsadzuje post asistenta aj s Michalom Mardzinom, pričom hlavným trénerom sa stáva 56-ročný Chorvát Aramis Naglič.

Bývalý reprezentant Bosny a Hercegoviny ukončil po sezóne 2019/2020 hráčsku kariéru, naposledy nastupoval v drese BC Prievidza. V predchádzajúcom ročníku pôsobil ako individuálny kouč v maďarskom klube Radobasket KSE.

Jovanovič, okrem repre, povedie ďalej aj basketbalistov BC Komárno v nasledujúcom ročníku Niké Slovenskej basketbalovej ligy z pozície hlavného trénera. S vedením „diablov“ sa dohodol na pokračovaní spolupráce.

Jovanovič hneď vo svojej prvej sezóne v pozícii hlavného trénera a zároveň premiérovej klubu, v najvyššej súťaži doviedol tím k zisku bronzu. „Bolo ľahké rozhodnúť sa pre Zlatka po úspešnej sezóne. Je to ambiciózny tréner, podobne ako aj tento klub. Teším sa, že v budúcej sezóne budeme spolupracovať a som rád, že môžeme pokračovať v kontinuite,“ prezradil koncom mája 2022 pre oficiálne facebookové konto predseda klubu Boban Tomič.