Región Dél-komárom 2021. 03. 03.

Krytá strelnica v Komárome je jednou z najlepších v Maďarsku

Krytá strelnica v okrese MOL je jedinečná aj v Maďarsku. Jej história siaha do roku 2012.

V roku 2012 sme sa poradili s primátorom dr. Attila Molnárom. Potom sa dohodlo, že mesto poskytne stavebný materiál na stavbu strelnice a veľa miestnych dodávateľov ponúklo pomoc pri procese výstavby,“ uviedol Zsolt Hotváth, vedúci oddelenia mestskej športovej streľby a predseda  Športového výboru pre Komárom.

Takto sa začala transformácia starej jedálne MOL, ktorá sa teraz stala krytou strelnicou vybavenou najmodernejšou technológiou. K dispozícii je tiež 10-metrová a 50-metrová dráha. Posledná zmienka má tiež veľký význam, pretože v Maďarsku tu doteraz nebola 50-metrová krytá dráha.

Investícia veľmi oživila každodenný život strelnice, keďže sem na jednu stranu chodili trénovať aj členovia streleckého tímu , na druhej strane to uľahčovalo aj výcvikový program tímu z Komáromu. Vďaka renovácii mohli športoví strelci trénovať nielen v lete, ale po celý rok.

Za tie roky odtiaľto vyšli úspešní športovci, akým je aj päťnásobný olympionik Péter Sidi, Julianna Miskolczi, majsterka Európy alebo aj dnešné mladé talenty: Zalán Pekler, Horváth Lea, Gitta Bajos, Péter Vas a mnoho ďalších.

Na blížiace sa majstrovstvá Európy sa prebojovali aj štyria športovci z Komáromu, ktorí môžu okrem Petera Sidiho získať olympijskú kvótu aj pre olympijské hry v Tokiu 2021, ak budú mať úspešné výkony. Prípravné školenia vedú István Kisvárdai a Julianna Miskolczi.

„V súčasnosti sa počet strelcov Komáromu zvýšil na 60 ľudí.Z celého srdca však dôverujem všetkým, ktorí sa cítia motivovaní alebo ich dieťa chce vyskúšať tento šport,“  poznamenal Zsolt Horváth.

Cvičenia sa konajú v utorok a piatok od 14:00 do 18:00.

Kvôli aktuálnej situácii môžu miestnosť v súčasnosti navštevovať iba vybraní športovci, vedenie je však presvedčené, že sa táto situácia v dohľadnej dobe zmení.

Podľa predbežných plánov sa po zmiernení obmedzení spustí aj kampaň, ktorá bude propagovať streľbu na školách medzi deťmi.

(Zdroj: komarom.hu)