Región Dél-komárom 2023. 07. 13.

Kúpalisko Brigetio v Komárome chystá na leto pestrý program

Skutočné leto je konečne tu, môžeme smelo povedať, že je horúce! Plážová sezóna je v plnom prúde! V kúpeľoch Brigetio v južnom Komárome sa môžete v najbližších dňoch a týždňoch nielen čľapkať, ale aj zúčastniť mnohých programov! Túto sobotu (15.7.) čaká hostí napríklad cestovanie v čase.

Tímea Radics Török, konateľka inštitúcie, uviedla: „Sled programov sa začal už minulý týždeň, keď tím KomGasztro usporiadal v kúpeľoch ochutnávku palaciniek Jókai. 15. júla , medzi 10:00 a 16:00 hodinou môžu záujemcovia nahliadnuť do skutočnej jurty postavenej v areáli pri plážovom volejbalovom ihrisku a spoznať životný štýl doby a každodenný život našich predkov. Okrem toho nebude chýbať lukostreľba a množstvo hier pre malých aj veľkých“

23. júla príde hosť Balázs Czanik s národnou plážovou road show, ktorá upozorňuje na dôležitosť pohybu a zdravého životného štýlu!

„Pohyb je neoddeliteľnou súčasťou môjho života už od detstva. Hral som futbal, tancoval a skúšal som veľa bojových umení, až som sa nakoniec obrátil na aerobik, pretože sa mi veľmi páčilo, že je to v podstate spojenie športu a tanca. Svoju prvú hodinu aerobiku som absolvoval v mojom rodnom meste takmer pred dvoma desaťročiami. Od prvej chvíle za mnou ochotne chodilo veľa ľudí, a tak som čoskoro začal dávať kurzy aj v Budapešti. Medzitým som spoznal známy brazílsky bojový šport Capoeira a napadla ma myšlienka novej formy cvičenia Capoeira Aerobik. Po myšlienke nasledovala akcia a ja som vyvinul a vytvoril aerobik Capoeira ako jediný na svete. Momentálne učím a ďalej trénujem svoj tím 250 trénerov Capoeira Aerobic aj za hranicami krajiny,“ píše sa na stránke trénera.

Zdroj: komarom.hu