Mix 2018. 07. 04.

Kúpalisko, ktoré sa nikdy nenaplní ponúka aj rybolov. Vitajte vo WF Parku

Park voľného času WF spustil v Komárome svoju prevádzku už pred 15 rokmi. Za tento čas sa stal jedným z najvyhľadávanejších miest na oddych a dovolenku v okolí. Dosiahol to najmä širokou škálou možností zabaviť sa a tiež jedinečnou prírodnou atmosférou, ktorú svojim hosťom ponúka. 

Park voľného času WF, ktorý sa rozprestiera na mimoriadne veľkom území neďaleko Komáromu, bol vybudovaný na mieste bývalého kameňolomu. Prvým krokom v plánoch majiteľov bolo otvorenie rybárskeho jazera, postupne však pribúdali ďalšie nápady a atrakcie ako bazény, šmýkaľky či reštaurácia. Dnes ponúka WF Park oddych a zábavu pre celé rodiny, ktoré vďaka campingu nemusia areál parku ani opustiť.

„Doteraz sme mali šesť komfortných, drevených chatiek s kúpeľňou a s kuchyňou, ale teraz pribudnú ďalšie dve. Okrem tohto tu máme aj drevené chatky, v ktorých nie je kúpeľňa a aj štyri rozmerné a zariadené stany. Návštevníci si samozrejme môžu priniesť aj vlastné stany alebo obytné prívesy. Ľudia sem chodia radi dovolenkovať, keďže u nás nájdu na jednom mieste viacero príležitostí zabaviť sa,“ približuje Sloboda Mónika, vedúca recepcie Parku voľného času WF.

Dvomi najväčšími atrakciami Parku sú rybárske jazero a 36 metrov dlhá štvorprúdová šmykľavka. „Často sa stáva, že kým jedna časť rodiny trávi čas na kúpalisku, druhá polovica chytá ryby. A keďže sa rybník nachádza neďaleko bazéna, tak sú rodiny vlastne pokope a môžu sa stretávať. Okrem šmykľaviek u nás nájdete aj plavecký bazén, detský bazén a tiež bazén s termálnou vodou. Na rybárskom jazere je prekvapivo obrovský záujem o nočný rybolov,“ vysvetľuje šéfka recepcie.

Tunajšia reštaurácia sa nachádza v blízkosti rybárskeho jazera. Vybudovaná bola ešte v roku 2002. Má kapacitu 150-200 osôb a jej terasa ponúka výhľad na jazero. Je populárna aj pre silvestrovské zábavy alebo aj svadby.

Vo WF parku mysleli aj na tých ubytovaných, ktorí si chcú jedlo pripraviť sami. „Pre takých hostí máme pripravené ohniská, majú však aj možnosť piecť v peci. Odporúčame najmä osúchy, mäso, populárne je aj pečenie prasaťa,“ hovorí Sloboda Mónika.

 

Vo WF Parku pred pár rokmi vybudovali obrovské detské ihrisko, ktoré je vďaka špeciálnemu vyhotoveniu vhodné aj pre deti s telesným postihnutím. Ako vedúca recepcie prezradila, robia všetko preto, aby park vylepšovali  stále novými atrakciami a zábavou. „Aj momentálne prebieha výstavba novej sociálne miestnosti, nedávno boli umiestnené k brehu jazera lavičky a tiež viaceré orientačné tabule. Máme v pláne vybudovať uzavretý komplex, v ktorom sa bude nachádzať sauna, vnútorný bazén a tiež detský kútik. Dúfame, že sa naše plány podarí naplniť.“

Areál parku sa nachádza niekoľko kilometrov od centra mesta na ceste Puskaporosi. Podľa slov Sloboda Móniky to ale nie je vôbec nedostatkom: „Vďaka veľkej rozlohe nie je náš park nikdy  preplnený, čo sa na kúpaliskách stáva pomerne často. Okrem toho sú u nás ľudia priamo v prírode a návštevníkov čakáme stále s rôznymi novinkami,“ uzatvára.