Región 2018. 07. 17.

Kúpalisko v Patinciach sa chce priblížiť k prírode

Jedným z najnavštevovanejších turistických cieľov nášho regiónu sú Termálne kúpele Patince, ktoré majú pre návštevníkov aj tento rok pripravené viaceré novinky. Vedenie kúpeľov si dalo cieľ, že sa v budúcnosti priklonia viac k prírode a svoju činnosť s ňou zharmonizujú. Prvým krokom je vybudovanie nových jazierok na území kúpaliska. 

Od zmeny režimu sa vzhľad komplexu výrazne zmenil. Oddychový komplex, pôvodne vybudovaný v štýle socialistického realizmu, sa v roku 2005 rozdelil na tri jednotlivo fungujúce jednotky: kúpalisko, wellness a na zónu s nehnuteľnosťami. V tom istom roku prevzal vedenie kúpaliska Peter Boncsek, ktorému sa počas 13 rokov podarilo spustiť významné zmeny.

Najjužnejšie kúpalisko na Slovensku ponúka šesť bazénov a tri rôzne šmykľavky. Prvou bola 90 metrov dlhá a 10 metrov vysoká Anaconda, vhodná pre dobrodruhov. Pre milovníkov adrenalínu pribudla dráha Kamikaze, ktorá je vysoká 6,5 metra a napokon aj 2,5 metra široká super šmykľavka, ktorú majú v obľube najme rodiny s deťmi.

Podľa slov Petra Boncseka očakávajú návštevníkov aj s ďalším zaujímavým programom: „Z ponuky našich bazénov si vie vybrať každá generácia. Medzi mladými je veľmi obľúbená bazénová party, ktorú tu máme každý piatok. Obľube sa teší aj večerná zábava s hudbou, tancom a kúpaním, ktorá začína o 19. hodine a končí o polnoci. O zábavu sa stará náš DJ.“

Kúpalisko prešlo nedávno viacerými zmenami, ktorých cieľom bolo priblížiť komplex a jeho návštevníkov bližšie k prírode. Podľa slov riaditeľa by to mohol v budúcnosti byť jeden z hlavných konceptov zariadenia. „Na viacerých miestach nám bije do očí neprirodzená dominancia umelohmotných výrobkov. A my sme sa práve preto rozhodli prírode uľaviť a pomôcť jej, čo odzrkadľujú aj novo vytvorené jazierka. V jazierkach chováme rôzne druhy rýb a po čase by mali pribudnúť aj sladkovodné korytnačky. Staráme sa aj o viaceré druhy jedinečného vtáctva a stromy, na ktoré by sme v budúcnosti chceli klásť väčší dôraz,“ hovorí Peter Boncsek. Keďže vlastníkom pozemkov pod kúpaliskom je obec Patince, nie je jednoduché dohodnúť sa na rozsiahlejších rekonštrukciách. Postupne by tu však chceli rozšíriť svoju pôsobnosť a tak sa snažia vylepšovať ponuku aspoň menšími novinkami.

Cena za vstupenku na Termálne kúpalisko v Paticiach sa aj napriek novinkám nemení a ostáva na úrovni z roku 2016. Je teda jednou z najprijateľnejších v regióne.