Mesto 2022. 11. 21.

Kúsok Indie odteraz nájdete aj v Komárne. Objavte ajurvédske masáže na harmonizáciu tela, duše a mysle

To, že zdravie by malo patriť na prvé miesto v rebríčku hodnôt, vedeli v Indii už pred 5000 rokmi. Počas stáročí tak vyvinuli jedinečný liečebný systém s názvom ajurvéda, ktorý sa rozšíril aj do ďalších krajín. Aj napriek tomu, že ajurvédske masáže a procedúry sú dostupné na Slovensku len na pár miestach, svoje zázemie si našli aj v Komárne v masážnom salóne Maharani. Dokonca je možné ich absolvovať u skúsených terapeutov, ktorí pochádzajú priamo z domova ajurvédskych masáží, z indickej Keraly!

„Keď sa povie indická masáž, tak jednoznačne je reč o najstaršej masáži, ktorá sa praktizuje vo svete. Nazýva sa ajurvédska masáž,“ hovorí na úvod Peter Papáček, majiteľ prvého ajurvédskeho masážneho salónu v Komárňanskom okrese. Keďže nie každý má tú možnosť vycestovať do Indie za ajurvédskymi masážami, ktoré sa vyznačujú liečebnými a detoxikačnými účinkami, tak sa majiteľ masážneho salónu rozhodol priniesť autentický zážitok z ajurvédskej masáže priamo do Komárna. „Nakoľko sme chceli zachovať autenticitu masáži a jednotlivých procedúr, tak sme dbali na všetky aspekty, ktoré dotvárajú celkovú atmosféru a dojem.“ Návštevníci si teda svoje telo a myseľ môžu vložiť do rúk skúsenej dvojice masérov, ktorí pochádzajú z rodiska ajurvédkych masáží, z indickej Keraly.

Celkovú atmosféru dotvárajú aj dôležité masážne pomôcky, akými sú indické oleje, masážne vrecúška s bylinkami priamo z Indie alebo masážna posteľ. „Masážna posteľ je dôležitou súčasťou ajurvédskych masáži a procedúr. Využívajú sa postele z masívneho Wenge dreva, ktoré vydržia aj 200 rokov. Majú špecifický tvar a uličky na odtekanie oleja.“ Azda najznámejšou procedúrou, ktorá je dostupná aj v komárňanskom masážnom salóne Maharani, je shirodara, čo je polievanie čela liečivým olejom cez nitky za pomoci nádobky, ktorá sa nachádza nad čelom.  

Účinok masáže v kombinácii s prikladaním vrecúšok je vysoko detoxikačný, ale aj revitalizačný. Zlepšuje sa prekrvenie tela, podporuje sa lymfatický systém, pokožka sa omladzuje, stres ustupuje. Pri olejovej masáži celého tela organizmus nazbiera energiu a zároveň sa zbavuje škodlivých toxínov, pričom sa posilňuje imunita. „Počas stáročí existencie ajurvédy sa vykryštalizovali ošetrenia a masáže na rôzne časti tela, akými sú napríklad chrbát, ramená, tvár, nohy a chodidlá,“ opisuje ošetrenia majiteľ masážneho salónu. Pre zefektívnenie účinku masáží a procedúr sú dostupné aj balíčky, ktoré sa špecializujú na konkrétnu časť tela alebo problém. „V ponuke máme napríklad 5-dňový balíček na chudnutie, antistresový balíček, liečbu migrény alebo porúch krku.“ Celkovo je dostupných až 20 procedúr a 6 balíčkov, ktoré sú jednoznačne vhodné aj ako narodeninový alebo vianočný darček.

Masážny salón Maharani, špecializovaný na tradičné ayurvédske masáže s terapeutmi priamo z Indie nájdete na adrese Nádvorie Európy 6, Komárno. Termíny si môžete rezervovať na telefónnom čísle +421910390009 alebo priamo na mieste počas otváracích hodín pondelok 13:00 – 19:00, utorok až štvrtok 10:00 – 19:00, piatok a sobota 10:00 – 21:00.