Mix 2022. 08. 15.

Kúsok orientu v centre Komárna: Shisha-Kom bar ponúka pestrú paletu ochutených tabakov a jedinečnú atmosféru

Podniky alebo salóniky s vodnou fajkou nie sú na Slovensku žiadnou novinkou a Peter Papáček chcel kúsok orientu priniesť aj do Komárna. Preto sa rozhodol otvoriť v Komárne jedinečný bar, ktorý v rámci svojej ponuky ochutených tabakov (18+) a jedinečnej atmosféry nemá v okolí konkurenciu.

Vodné fajky majú v Egypte, Turecku a Arabských emirátoch výnimočné postavenie, stali sa totiž súčasťou orientálnej kultúry. Postupne si našli svoje miesto aj v Amerike či Európe, kde sa stali symbolom pohody a príjemne stráveného voľného času. Vodné fajky alebo aj inak nazývané shishe opäť zažívajú svoju renesanciu a ľudia si k nim hľadajú cestu. Na týchto pilieroch začal stavať svoj sen aj Peter Papáček, ktorý objavil dieru v ponuke komárňanských barov. „Aj napriek tomu, že v Komárne sa nachádzajú bary s ponukou vodných fajok, nie je to ich prioritná ponuka. My sme chceli miesto, ktorému bude dominovať shisha, prispôsobené budú aj priestory a celková atmosféra,“ hovorí Peter na úvod. Návštevníci sa tak môžu tešiť na širokú ponuku tabakov (až 15 druhov!) z Nemecka a kvalitné vodné fajky, vďaka čomu bar ponúka komplexný zážitok z používania vodnej fajky.

Keďže ide o bar so zameraním na shishu, tak si majiteľ Peter zakladá nie len na kvalite ponúkaných tabakov a vodných fajok, ale aj na ich samotnej príprave. „Všetci zamestnanci absolvovali školenie, takže majú certifikát o správnej príprave vodnej fajky.“ Vďaka tejto pridanej hodnote sa návštevníci môžu tešiť na jedinečné príchute tabaku, ktoré bude možné dostať exkluzívne v Shisha-Kom bare v Komárne. Pestrá ponuka vodných fajok tu však ešte stále nekončí, Peter totiž hovorí, že samotný zážitok sa dá ešte stupňovať. „Pridaním ľadu do vázy, mlieka alebo sezónneho ovocia sa dá chuť tabaku osviežiť alebo zintenzívniť. Vďaka týmto vychytávkam ponúkame skutočný pôžitok z vodnej fajky.“ Dovolenkovú atmosféru umocní aj široká ponuka nealkoholických nápojov, miešaných alkoholických drinkov, pestrá ponuka snackov, pričom stálou ponukou budú aj sušené datle priamo z Turecka!

„Chceme, aby si sem ľudia naozaj prišli oddýchnuť, tak sme sa postarali aj o herné prvky, ktoré budú atraktívne pre všetky vekové kategórie,“ dodáva Peter. V bare o rozlohe 250 metrov štvorcových, tak jednoznačne nemôže chýbať stolný hokej, stolný futbal, šípky a kultúrny program v podobe koncertov. „Nakoľko bar disponuje obrovským priestorom, tak ho jednoznačne chceme využiť aj na koncerty kapiel či sólo hudobné predstavenia. Priblížiť by sme chceli aj orientálnu kultúru, ktorá bude badateľná nie len v podobe výzdoby a doplnkov, ale aj v programe, ktorý chystáme pre návštevníkov.“ Prvotinou v programovej ponuke by tak malo byť napríklad predstavenie brušných tanečníc. Verní zákazníci neostanú bez odmeny, bar má pripravené aj odmeňovanie v podobe vernostného systému, vďaka čomu bude návšteva baru ešte lákavejšia!

Jednoznačne odporúčame aj sledovanie Facebookovej stránky Shisha-Kom, nakoľko pravidelne informujú o novinkách a akciách v bare. Aktuálne prebieha počas celého augusta zľava -40% každý deň od 14:00 do 17:00 na vodné fajky.

Samozrejmosťou v podniku je aj organizácia firemných večierkov, narodeninových osláv či rôznych posedení. Bar s vodnými fajkami Shisha-Kom sa teší na svojich návštevníkov počas nasledovných otváracích hodín:  pondelok – štvrtok 14:00 – 22:00, piatok – sobota 14:00 – 01:00, nedeľa 14:00 – 22:00. Kúsok orientu nájdete priamo v srdci Komárna, na Nádvorí Európy v Islandskom dome.