Mesto 2013. 02. 18.

Kvalitné parkety za dostupné ceny

Základom ich obchodnej filozofie je kvalita a precízna práca s použitím spoľahlivých materiálov, odbornými znalosťami a dobre organizovanou presnou prácou. To všetko pre spokojnosť klientov. Pýtali sme sa Gábora Bartalosa, majiteľa spoločnosti L&B Parkett Galéria, sídliacej na Ulici Odborárov č.55.

l&b

Kedy ste sa začal zaoberať týmto odvetvím?
So samotnými parketami som začal pracovať ako šesťnásťročný, kedy ma môj starý otec István Laurinyecz zobral so sebou pracovať počas letných prázdnin do Viedne. Po skončení učňovky som ešte rok pracoval v Rakúsku. V roku 2000, po absolvovaní vojenskej služby, mi môj starý otec zabezpečil všetko potrebné k parketovaniu. Najprv sme sa zaoberali renováciou drevených parkiet, teda ich brúsením, škárovaním a lakovaním. Prácu s drevenými parketami môžeme pokladať za náš začiatok.

l&b-parkett3Súčasným požiadavkám trhu ste sa aj vy ste museli prispôsobiť a postupovať ďalej.
Nakoľko laminátové parkety sa pre priaznivejšiu cenu stali dominantnými na trhu, aj my sme sa museli začať zaoberať ich pokládkou a neskôr pristúpiť aj na ich predaj. Z toho vznikol nápad otvoriť galériu (L&B Parkett Galéria), kde našich stálych aj nových zákazníkov čaká široký sortiment drevených a laminátových parkiet.

Ale zato zostalo aj drevo.
Samozrejme. Priznám sa, veľmi radi pracujeme s drevom, veď máme v tejto oblasti obrovské skúsenosti. Keďže sa drevené parkety dajú ťažšie predať, ponúkame aj širokú škálu laminátových. Snažíme sa vybrať tie, ktoré sú na trhu najlepšie: máme potrebné znalosti a skúsenosti k tomu, aby sme vedeli selektovať, pokiaľ ide o ich zloženie a kvalitu. Samozrejme, je dôležité, aby ceny boli pre zákazníka priaznivé, aby boli dostupné našim cteným zákazníkom. Pracujeme len s takými materiálmi, s ktorými vieme zaručiť kvalitu vykonanej práce a tým obhájiť dobré meno spoločnosti.

Predaj parkiet ste rozšírili. S akým tovarom?
Našu ponuku sme rozšírili o distribúciu interiérových dvier, čo si myslím, dáva našej firme obrovské výhody. Keď k nám príde klient, vieme mu ponúknuť široký sortiment. V prípade, že klient žiada atypické dvere, alebo dvere na väčší otvor, u nás ich dostane bez pridania poplatkov, za základnú cenu. Ďalej sme rozšírili výber tapiet, kde takisto dominuje kvalita. Doba dodania je jeden týždeň.

Pýšite sa aj beyplatným poradenstvom.
Áno. A ideme do terénu. Zmapujeme všetky dôležité aspekty, samozrejme bezplatne. Zmeriame vlhkosť, rovnosť podlahy. V prípade potreby ju aj skorigujeme. Vieme zabezpečiť kompletný servis: od l&b-parkett2prvého kroku až po yáverečné lakovanie parkiet. Napríklad môžem spomenúť staré drevené parkety: posúdime, čo sa s nimi oplatí urobiť. Prebrúsime ich, škárujeme a lakujeme. Alebo, keď je to potrebné, tak ich pozbierame a uložíme na nový podklad. V aule Gymnázia Jánosa Selyeho pred tromi rokmi prebiehali práce. Renovovali sme tamojšie deväťdesiatpäť ročné parkety, čierne ako uhoľ. Pozbierali sme ich, urobili nový podklad, potom sme parkety nalepili späť. A tú nádhernú tanečnú sálu, ktorou po renovácii disponujú, je vidieť.

Robíte aj rôzne úpravy drevených parkiet. Ale dá sa tu nájsť aj všeličo iné.
Nakoľko drevené parkety majú menej možností čo sa farieb týka, ponuku môžeme rozšíriť morením, olejovaním a lakovaním. Čo si len klienti želajú. Ako príklad uvediem exotické parkety, ktoré môžeme nahradiť parketami z hladkého dubu a namorením exotickou farbou. Samozrejme, popri exotických ponúkame na predaj a montovanie interiérové aj exteriérové parkety na terasy. V našom veľkosklade si môžete vybrať z 30 tisíc metrov štvorcových parkiet, ktoré do 24 hodín bezplatne dodáme až do domu.
Srdečne očakávame každého zákazníka!

l&blogo

L&B Parkett Galéria
Gábor Bartalos
Odborárov 55, 945 01 Komárno
E-mail: mail.lbparkett@gmail.com
Mobil: 0908/644 633 0905/305 978
Web: www.lb-parkett.sk