Mix 2018. 02. 13.

Kvety, ktoré nezvädnú

Kytice vyrobené medzinárodnou firmou Vermont zo živých afrických kvetov si dokážu zachovať svoju krásu a sviežosť vďaka špeciálnej metóde balzamovania až celých 10 rokov. Spoločnosť s vyše 30 rokmi skúseností pôsobí od polovice januára aj na Slovensku, priamo v Komárne.
Predajňa s jedinečnými kvetmi otvorila svoje brány v Komárne 15. januára. Medzinárodný partner firmy Vermont bude predávať balzamované kytice živých kvetov.

Na Slovensku sme jediným obchodom, ktorý predáva produkty firmy Vermont. Okrem Slovenska sa momentálne ich kytice predávajú ešte v Českej republike, Dánku a Poľsku. Nedá sa povedať, že samotný proces výroby kytíc, alebo už hotový výrobok, by boli novinkou na našom trhu. Len sa doteraz u nás ešte nerozšíril. Hovoríme ale o procese, ktorý výrazne predlžuje životnosť kvetov,“ hovorí majiteľ obchodného priestoru Csóka Eli.

Kytice navrhnuté medzinárodne uznávanými dizajnérmi na základe najnovších trendov sa výrazne odlišujú od bežných kytíc. Ich najväčšou výhodou je bezpochyby to, že balzamované kvety si udržia svoj vzhľad po dobu piatich, ale pokojne aj desiatich rokov.

„Väčšinu nie najlacnejších kytíc sme nútení po pár dňoch vyhodiť. Narozdiel od nich, si balzamované kytice zachovajú svoju krásu niekoľko rokov. Dôležité je zdôrazniť, že balzamované sú živé a nie sušené kvety. Okrem toho je každý jeden kus jedinečný a vyrobený ručne. Dôveru samotného výrobcu v kvalitu vyrobených kytíc odzrkadľuje fakt, že na svoje výrobky dáva záruku 2 roky,“ hovorí Csóka Eli.

Aj na webovej stránke spoločnosti cítiť špecifickosť produktov, no vidieť kytice naživo je ešte pôsobivejší zážitok. Všetky kytice si v obchode môžete prezrieť z blízka a tak presne viete, akú kvalitu si kupujete. Milovníci kvetov si tu vďaka širokému budú vedieť určite vybrať. „ V posledných dvoch týždňoch, odkedy sme otvorili, sa v našom obchode vystriedali rôzne vekové skupiny ľudí a to od najmenších až po starších zákazníkov. Každý, bez ohľadu na vek, si vedel niečo vybrať,“ uzatvára.

V obchodnom priestore na Dunajskom nábreží č. 12 očakáva spoločnosť Vermont každého, kto miluje kytice a tiež tých, ktorí by radi milovanú osobu trvácno krásou obdarovali.