Mix 2021. 12. 06.

Liečivá huba prináša tisíc rokov staré riešenie (aj) na choroby dnešnej doby

Liečenie hubami je v Japonsku a Číne známe už niekoľko tisíc rokov, no v európskej medicíne vie bežný človek o liečivých hubách veľmi málo. Aj napriek tomu, že mykológia (veda o hubách) prešla v 21. storočí obrovským vývojom a je podporovaná stovkami výskumných materiálov, niektorí ľudia ešte neobjavili liečivé účinky húb. Prečo je tomu tak?

Do roku 2013 bola väčšina produktov z liečivých húb dostupná vo forme prášku zo sušených húb alebo kapsúl. Problém s extraktmi z prášku a s kapsulami je v tom, že sú ťažko stráviteľné. Vlastnosti húb sú veľmi prospešné, avšak pri ich trávení potrebuje telo vyvinúť rovnaké úsilie ako v prípade mäsa. Tráviaci enzým ľudského tela ťažko alebo skôr vôbec nedokáže rozpustiť účinnú látku kvôli chitínu, ktorý obsahuje bunková stena húb. Aby sa telo dostalo k prospešným látkam je predtým potrebné rozloženie chitínu, k čomu v ľudskom tele chýba určitý enzým. Ďalší problém v prípade hubových práškov a kapsúl tkvie v tom, že k tomu, aby sa telo dostalo k účinným látkam, potrebuje telo hubové výťažky hydratovať. Je preto možné, že užívatelia hubových kapsúl nedosiahli daný efekt a tak sa v liečivých účinkoch húb sklamali.

V roku 2013 sa firma Gyógygomba Kutatólabor Kft. v Maďarsku rozhodla začať vyrábať tekuté výťažky z húb. Príprava tekutých extraktov z húb pre nich nebola úplne neznámym pojmom, ale dovtedy existujúce receptúry neboli plnospektrálne prípravky a existovali vo forme čisto etanolovej tinktúry, teda alkoholových prípravkov.

Výskumný tím musel vyriešiť veľa problémov, ale nakoniec použitie glycerínu farmaceutickej kvality umožnilo vyrábať vysokokvalitné a vysoko účinné extrakty. Výrobné parametre patentovaného procesu sú zatiaľ tajné, keďže ide o úplne novú generáciu produktov, možno však konštatovať, že glycerolové biohubové extrakty pred rokom 2013 neexistovali. Dnes už množstvo výskumov potvrdzuje kvalitu a účinnosť produktov.

Produktová rodina Mycolife sa vyrába z výťažkov z liečivých húb za pomoci výskumného laboratória v Maďarsku a pri výrobe výťažkov sa z húb extrahujú nielen určité časti, ale aj všetky účinné látky. Keďže ide o tekuté výťažky, veľa ľudí sa čuduje, prečo sú lepšie ako výťažky kapsúl, no odpoveď sme dali v prvej časti nášho článku.

Zatiaľ čo kapsule z húb sa užívajú v podobe 3 x 1 kapsula denne, tekuté hubové extrakty sa užívajú len jedenkrát denne 5 ml pomocou priloženej odmerky. Jedna dávka poskytuje dostatok množstva užitočnej látky, ktorá účinne podporuje fungovanie nášho tela.

Produkty sú vyrobené len z 2 zložiek: húb a glycerínu. Bez pridaného alkoholu! Pri otvorení je cítiť sladkú esenciu! Všetky produkty sú bio, čo zaručuje vysokú kvalitu.

Huby sú čističe pôdy, sú schopné absorbovať pôdne nečistoty, chemikálie a ťažké kovy, preto nie je možné robiť extrakty z bežných húb. Medicinálna hubová surovina v bio kvalite je primárnou požiadavkou na výrobu bezpečného tekutého hubového extraktu.

Výťažky z húb sú bez prísad a konzervačných látok a sú bez GMO. Nie je možné sa nimi predávkovať nemajú žiadne vedľajšie účinky! Výrobca má certifikáty HACCP, ISO, BIO s označením Maďarský produkt.

Výrobca a distribútor produktov Mycolife sú prítomní na trhu s 13 rôznymi extraktmi z húb, z ktorých 7 obsahuje extrakt z jednej liečivej huby a 6 produktov je zmesou rôznych extraktov z liečivých húb. Ďalšie 2 produkty sú výsledkom úplne novej inovácie, ktorú priniesla do života pandémia. Vďaka úzkej spolupráci Mycolife a Research Lab vznikol produkt s názvom Life 100, ktorý možno nazvať aj vitamínom na ochranu zdravia. Jeho zložky podporujú fungovanie a efektivitu imunitného systému.

Ďalším novým produktom je Postcovid, čo je vlastne hubové liečivo v podobe vitamínu pre nový začiatok. Mnohé z jeho zložiek pomáhajú nášmu telu zregenerovať sa a zotaviť sa z choroby. Posledný menovaný produkt, samozrejme, nie je určený len pre pacientov s COVID-om, ale možno ho použiť aj po akejkoľvek vírusovej infekcii alebo všeobecne na posilnenie imunity.

Produkty Mycolife je možné zakúpiť si v internetovom obchode www.digilekaren.sk alebo osobne v biopredajni v Komárne na Petőfiho 13. Pri osobnom odbere Vám personál zodpovie všetky otázky a v predajni sú dostupné z produktu Postcovid aj vzorky na vyskúšanie.