Šport 2011. 07. 27.

Lubeník považujú v JMP RACING za úspech

Seriál DMACK Tyres RALLY 2011 Majstrovstvá Slovenska sa prehupol do svojej druhej polovice, a JMP RACING TEAM opäť, už takmer klasicky riešil horúcu otázku – kto sa posadí tento krát k Máriovi Csentemu na sedadlo spolujazdca.

Je to únavné, náročné a deprimujúce riešiť pred každým pretekom, kto si vedľa mňa sadne, hovorí Mário a dodáva: “Spolujazdec má v aute veľmi dôležitú úlohu, v podstate si zverujeme životy navzájom. Na to, aby som s ním mohol dobre fungovať mu potrebujem dôverovať, vedieť že sa na neho môžem spoľahnúť. Nie s každým si človek sadne, a keď to v aute neklape, nie je to dobré. To, že som už druhý rok skoro pred každým pretekom riešil kto so mnou pôjde a či pôjde, mi uberá na celkovej radosti z rally.” A keďže po Tribeči bolo nutné sa znovu poobzerať po niekom, snažil som sa nájsť niekoho perspektívneho, s kým by som eventuelne mohol počítať aj na dlhšie. “Rozhodol som sa osloviť Petra Tešínského, ktorý tento rok ostal voľný a napriek mladému veku má už dosť skúseností.”

Napokon sa im podarilo sa im dohodnúť, a tak na Lubeníku odštartovala za JMP RACING TEAM pre zmenu Slovensko – Česká posádka v zložení Mário Csente – Petr Tešínský.

Lubeník je jedna z kratších súťaží, a tak sme to v prvom momente brali aj ako taký test či si sadneme a či to spolu dokážeme zladiť. Verili by ste, ako rovnako znie v interkome pre Slováka “tři” a “čtyři”? “Jazykovú bariéru sme ale vyriešili, a tak sme s dobrým pocitom očakávali sobotné horúce ráno. Prvá RS – Lubeník – Sirk nám vyšla dobre a dodala nám sebavedomie.” Nasledovala Ratková- Chvalová voči ktorej mal Mário najväčší rešpekt ale nakoniec bol práve s touto RS najviac spokojný. “Tešil som sa na ňu v druhom kole, ale žiaľ bol nariadený voľný prejazd. Celá súťaž prebiehala z našej strany bez väčších problémov, jediný problém nám robili naše tlmiče, ktoré sa nám nedarilo nastaviť, a tak skoky neboli také, aké sme chceli, ale inak sme boli spokojní. Napriek horúcemu počasiu, ktoré nás sprevádzalo celý deň sme si Lubeník užili a ďakujeme organizátorom, že sa im podarilo pripraviť takúto fajn súťaž.”

Ako vidí spoluprácu nový člen JMP RACING TEAM Petr Tešínský? “S Máriom sa išlo parádne, myslím že sme si hneď na začiatku vzájomne padli do oka, a od toho sa odvíjala ďalšia spolupráca, pohoda v aute a nakoniec úspech. Veľmi si vážim toho , že Mário vybral práve mňa, a ja pevne verím, že jeho dôveru nesklamem a už teraz sa teším na ďalšie dejstvo v poľskom Rzesowe.”

“Áno,” dodáva Mário, “naozaj nám to v aute fungovalo a ja som rád, že do druhej polovice MSR sme vstúpili úspešne a verím, že svoju smolu sme si už odbili a čakajú nás lepšie časy. Už teraz sa začíname pripravovať do Poľska, chceme doriešiť tie tlmiče a pripraviť auto tak, aby všetko fungovalo. V Rzesowe som už štartoval, takže viem, že to tam nebude vôbec ľahké. Je to veľmi náročná a dvojdňová súťaž, kde okrem našej špičky bude aj tá poľská, ktorá si bude navyše užívať výhody domácich, ale určite sa tešíme a spravíme všetko pre to, aby sme z Rzesowa odchádzali s čo najlepším výsledkom.”

Vyjadrite svoj názor