Mesto 2013. 12. 05.

Lúpežné prepadnutie na Košickej ulici za bieleho dňa

Komárňanský policajti prijali v utorok 3.12. 2013 okolo 9-ej hodiny oznámenie o lúpeži na Košickej ulici. Neznámy páchateľ tam prepadol 79-ročnú dôchodkyňu.

Od chrbta k nej pristúpil a schmatol jej rúčku tašky. Dôchodkyni chcel vytrhnúť z ruky tašku, pričom ju zvalil na zem, ale žena tak statočne držala tašku, že ju páchateľ asi dva metre ťahal po chodníku.

Kabelku s peňaženkou sa napokon podarilo zlodejovi ukoristiť. Bola v nej hotovosť bezmála 80 €. Pri útoku utrpela pani zlomeninu ramennej kosti a pomliaždeniny s predpokladanou dĺžkou liečenia asi 5 týždňov.

Približne tri hodiny po útoku sa komárňanským policajtom podarilo podľa podaného popisu zadržať podozrivého muža. Mladý 20-ročný Ladislav z Iže, ktorý sa súťažne venoval aj boxu, bol obvinený zo zločinu lúpeže a momentálne čaká v policajnej cele na rozhodnutie o podanom podnete na návrh na väzobné trestné stíhanie.

20-ročný Ladislav, ktorého polícia opäť zadržala, ešte pred rokom sa dopustil podobného trestného činu. Prvému obvineniu čelil na slobode, rozsudok zatiaľ nepadol. Mladík z Iže bol obvinený zo zločinu lúpeže, za čo mu hrozí 7 až 12 rokov väzenia.

(zdroj: noviny.sk, ilustračná fotografia)