Kultúra Dél-komárom 2023. 05. 23.

Maďarské jazdecké divadlo odštartuje svoju letnú sezónu

Divadlo uvedie hudobnú komédiu Lóvátett lovasok večer 26. a 27. mája od 19.00 hod.

Príbeh je založený na skutočných udalostiach, ktoré sa odohrali v terajších dňoch, skutočná rodinná zábava, s množstvom humoru, zaručeným smiechom a poučným koncom.

Starý obchodník s koňmi Gázsi je prepustený z väzenia, po návrate domov sa rozhodne, že v budúcnosti pôjde svojmu synovi a dcére dobrým príkladom. Hneď zo začiatku ho zláka ponuka na jedného významného koňa. K problému sa pridáva aj to, že jeho syn Romeo a jeho kamarát Mercutio nechcú prestať s kupectvom. Jeho dcéra Jenifer tiež komplikuje rodinný stav. Rozhodla sa totiž pre štúdium na vysokej škole, dokonca sa prihlásila do jazdeckej školy. Tu stretáva lásku svojho života, s ktorou čaká aj dieťa a chce sa zaňho vydať. Skutočný problém nastáva, keď sa odhalí povolanie mladého muža…

Divadelná hra je plná vtipných scén, humoru a samozrejme koní.

Hru napísal Attila Márkos, hudbu zložil István Szűts . Podľa plánovaného obsadenia sa predstavia Csaba Zayzon, Gábor Krajnik-Balogh, Fruzsina Deák, Tamás Geri, Annamária Bucsi, Máté Ágoston, Zsolt Kósa, György Derzsi, Gyula Győző Szabó a Nóra Fehér. Zúčastní sa tanečný súbor a jazdci Maďarského jazdeckého divadla v Komárome.

V tomto roku sa divadlo pripravuje na ďalšie tri predstavenia, takže 22. – 23. septembra sa uskutoční Operetné gala, 21. októbra muzikál János Háry a 2. decembra mikulášsky galavečer.

Zdroj: komarom.hu