Región Dél-komárom 2021. 10. 04.

Maďarský Komárom sa môže pýšiť rozprávkovou knižkou

Knižka s názvom Szaniszló Szuronyffy a Dievčatko z Komáromu, ktorá predstavuje prestížne miesta mesta, dal na papier Olivér Szabó a ilustrovala Zsanett Bartha, informuje komarom.hu.

V prvej časti série Lucia, malé dievča z Komáromu, kráča po meste s delostreleckým dôstojníkom a skúma historické a turistické zaujímavosti mesta z detskej perspektívy. Kniha je spestrená hádankami a zaujímavými úlohami.

„Rozprávková kniha je obohatená o omaľovánku, ktorú si deti môžu vyfarbiť podľa svojich predstáv, a mapu na prechádzku, ktorá celej rodine umožňuje kráčať v stopách rozprávkových postáv a objavovať mesto, ako to v príbehu robia Szaniszló a Lucia,“ predstavuje knihu Nikolett Benedek Nagy.

Dobrodružstvo bude pokračovať aj nabudúce. Lucia sa v ďalšej časti stretne s historickými osobnosťami Komáromu, medzi ktorými sú napríklad Mór Jókai, György Klapka, Gáspár Alapy, Ferenc Lehár, Béni Egressy, János Selye a Zoltán Czibor.

Rozprávková kniha a súvisiace publikácie sú k dispozícii v kancelárii Tourinform v maďarskom Komárome. Plánuje sa, že publikácia bude k dispozícii aj v reštauráciách a podnikoch v Komárome, miestnych materských a základných školách.

Zdroj: komarom.hu