Región Dél-komárom 2022. 03. 15.

Maďarský Komárom sa obohatí o historické informačné tabule

Priestor na prezentáciu informačných tabúľ zapožičia Brigetio Centrum. Odborný dohľad nad historickými faktami zabezpečuje Városmarketing Kft.

Medzi prvými predstavia históriu žrebčína. Osem informačných tabúľ približuje život a históriu žrebčína z prvej polovice minulého storočia. Bude možné sa „spoznať“ s vedúcimi farmy, veterinármi, ich rodinami, miestnymi plemenami koní, ich starostlivosťou a chovom a jazdeckými súťažami a každodenným životom, ktorý sa odohrával v žrebčíne.

„Tento typ informácií je užitočný a dôležitý ako pre posilnenie lokálnej identity miestnych, tak aj pre turistov, ktorí k nám prichádzajú. Rodiny prechádzajúce sa v parku, či návštevníci múzea si určite so záujmom prečítajú opisy histórie Komáromu. V budúcom roku sa plánuje, že v tomto areáli pribudne aj tabuľový systém spracúvajúci históriu poľnohospodárskeho kombajnu,“ informuje Számadó Emese, riaditeľka múzea.

Počas nasledovných týždňov a mesiacov sa návštevníci môžu tešiť na bohatý program: v polovici marca sa začne Okruh Múzeí, 14. mája sa bude oslavovať Svetový deň múzeí a tento rok sa inštitúcia tiež zapojí do akcie Noc múzeí.

Zdroj: komarom.hu