Mesto 2015. 04. 08.

Majiteľ vyhoreného Bentley: Všetci ma nemôžu mať radi

Ako sme už informovali, večer 4. apríla boli privolali komárňanských požiarnikov k horiacemu osobnému autu Bentley Continental GT Coupe. Už na mieste činu vyšetrovateľ zistil, že luxusné športové auto neznámy páchateľ podpálil zámerne. Škoda na vozidle sa vyšplhala do výšky 110 tisíc eur.

Ako vnímate, že vám niekto podpálil auto pár dní po incidente? Myslíte si, že to bola pomsta voči vašej osobe? Na sociálnych sieťach sa v súvislosti s prípadom objavili rôzne špekulácie.

Všetci ma nemôžu mať radi, ale to je v poriadku! Tie komentáre, poznámky, ktoré vypisujú ľudia, nazvime ich radšej osočovaním – sú patetické! Väčšina ľudí vôbec nevie a nemá ani predstavu o tom, čo sa stalo, ale sú najmúdrejší a „rozdávajú rozumy”. Čítal som o vybavovaní účtov, ale aj o poistnom podvode…

Čo sa stalo v sobotu večer?

Pred vchodom do Castello Clubu mi podpálili auto. Takže nie „na odľahlom mieste”. Kruhy, v ktorých sa pohybujem, si nevybavujú účty takýmto spôsobom, nie takto riešia veci. Toto môžeme skôr nazvať detinským činom. Podpálim niekoho auto, lebo nič iné urobiť neviem! Je to veľmi smiešne!

Predpokladám, že takéto luxusné vozidlo nie je poistené na nízku sumu a je poistené voči všetkým možným škodovým udalostiam.

Komplexné poistenie je nanič, veď poisťovne nie sú známe tým, že by platili. Keďže auto nie je lízingované, určite to nebude jednoduché. Podľa mojich vedomostí poisťovňa doteraz nikomu neuhradila škodu spôsobenú podpálením, ale samozrejme, keď bude treba, tak sa obrátim aj na súd, čo zas môže byť zdĺhavé a proces môže trvať roky!

Keď poškodený vidí svoje auto v plameňoch, určite mu napadne, kto to mohol urobiť. Je niekto, koho podozrievate z tohto činu? Alebo to mohol byť niekto, kto vám závidí?

Úspešnému človeku môže závidieť veľa ľudí! Väčšina menej úspešných ľudí závidí úspešnejším a hovoria o nich škaredo. Šancu na lepší život má každý, ale kritizovať je ľahšie, ako sa pokúsiť dostať vyššie. Ale vrátim sa k otázke: neviem, kto to mohol byť. Hovorí sa aj, že cieľom nebolo moje auto. Oslávenec z narodeninovej party a jeho rodina majú také isté Bentley. Pravda, má inú farbu, ale v tej tme a zhone nebol čas. Klub nebol otvorený a v tom čase sa tam zvyčajne ani nezdržiavam. Aj preto bolo pre mňa zvláštne, že to celé smerovalo proti mne. Nejde mi to dokopy! Ale takto je na moju smolu máme rovnaké auto s oslávencom a na neho sa viacerí hnevajú… Ale o tom by som teraz nerád hovoril.

Vyhrážali sa vám v poslednej dobe, alebo bol nejaký náznak toho, že sa proti vašej osobe alebo proti vášmu majetku chystá zločin?

Nikto sa mi nevyhrážal, nikomu som nespôsobil škodu, na ktorú by mohla byť takáto „odpoveď”. Samozrejme, napadlo mi, že moje auto nepodpálili omylom, a akcia bola zameraná zámerne proti mne. A keď je to pravda, tak odkazujem páchateľovi a objednávateľovi, aby mali toľko odvahy, aby mi povedali, keď so mnou majú nejaký problém! Chcel by som využiť príležitosť a

chcel by som verejne ponúknuť 10 tisíc eur za informáciu, ktorá môže vyriešiť tento prípad!

Spomínate si, že kde ste boli práve, keď ste sa dozvedeli, že na ulici horí auto? Ako je možné, že si nikto nevšimol podozrivé osoby pohybujúce sa okolo vášho auta?

Myslím si, že medzi oslavujúcimi bol niekto, kto bol komplicom podpaľača! Celé sa to stalo vtedy, keď sme zhasli všetky svetlá, skryli sme sa a v tichosti sme čakali na oslávenca. V miestnosti nebol žiadny pohyb, preto si myslím, že páchateľ dostal tip zvnútra, že bez problémov a nenápadne sa dostane k autu oproti vchodu. Páchateľ dôkladne a starostlivo oblial auto a potom hodil benzínový kanister pod auto a podpálil ho! Ja som bol v budove, práve sme gratulovali oslávencovi, keď prišlo dieťa a kričalo, že vonku horí auto. Vyšli sme von, ja som volal 112-ku a inštinktívne sme začali hasiť oheň. Použili sme styri hasiace prístroje,

ale boli tam aj takí, ktorí sa pokúšali zastaviť oheň nealkoholickými nápojmi.

Hostia patria k jednému priateľskému kruhu? Poznali ste niekoho na tejto oslave?

Spomedzi hostí som poznal len pár ľudí, práve preto si neviem ani predstaviť, kto mohol byť komplicom. Podotýkam však, že od oslávencov a od prítomných počas večere zmizla peňaženka a aj mobilný telefón. Peňaženku a doklady sme dnes našli na mužskej toalete v smetnom koši. Tým chcem poukázať len na to, aká spoločnosť sa tam zišla, česť výnimke!

Nejaký odkaz tým, ktorí už v hlave vyriešili tento prípad?

Tým, ktorí sa „intenzívne zaoberajú” škodou iných odkazujem, že keby len polovicu času trávili kritizovaním druhého a zaoberali by sa sebou, svojou rodinou, alebo vlastným rastom, tak by sa aj oni čudovali, aký pozitívny výsledok by sa zrodil!

bentley2