Šport 2012. 10. 14.

Majster pohorel aj v treťom kole, Komárno oddychuje

Zatiaľ čo Komárňania oddychovali, šesť tímov si zmeralo sily. Šiesta prehra v rade (vrátane štvorice prípravných) nenechávajú fanúšikovia Prievidze bez povšimnutia. Tí skloňujú odchod trénera, ktorý si ich pohneval už skôr, viacerými svojimi krokmi. 

Prievidza v problémoch. Výprask na Štiavničkách už šiestou prehrou v rade!

ŠKP Banská Bystrica – BC Prievidza 90:72 (24:18, 46:40, 71:50)
Najviac bodov: Smajlagič 19, Dorazil 18, Rendla 15 – Harris 16, Jass 15, Žiak 15

V drese domácich „policajtov“ nastúpil aj ex- komárňan Igor Salamun a center Stjepan Gavran známy zo svojho pôsobenia v Nitre, Leviciach či naposledy Interu Bratislava. Úradujúci majster BC Prievidza zaznamenal v minulom kole výprask na palubovke Nitry, kým Banská Bystrica podľahla silným Leviciam.

Prvá polovica duelu bola vyrovnaná a ani jedno mužstvo si nedokázalo vypracovať výraznejší náskok. Do polčasovej prestávky išli hráči za stavu 46:40. Rozhodujúca pre vývoj zápasu bola tretia desaťminútovka. Bystričania v nej odskočili súperovi na priepastných dvadsaťjeden bodov a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Prievidza je tak aj po dvoch odohratých zápasoch bez víťazstva.

MBK Handlová – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 79:68 (18:14, 32:31, 55:52)
Najviac bodov: Haviar 22, Crimmins 14, Vido 11 – Mandič 21, Štec 11, Baldovský 9, Burke 9

Tréner Handlovej Tibor Jány musel pred stretnutím riešiť medzeru na poste rozohrávača. V stredajšom zápase z Komárnom sa totiž nepríjemne zranil Američan Ray Jones Jr pre ktorého sa zrejme sezóna skončila. Spišiaci mali pred stretnutím vyrovnanú bilanciu keď z doterajších dvoch stretnutí dokázali vyhrať v jednom prípade.

Priebeh stretnutia bol od začiatku veľmi vyrovnaný. Až v tretej tretine si dokázali „baníci“ vytvoriť jedenásť bodový náskok, ktorý ale hostia do konca tejto časti hry skresali a tak bol zápas naďalej otvorený. O víťazstve Handlovej rozhodol až samý záver duelu.

BK Iskra Svit – EDYMAX SPU Nitra 73:89 (22:22, 22:28, 14:22, 15:17)
Najviac bodov: Henderson 22, McNeal 16, Stewart 10 – Hašan 22, Cadot 19, Kovačevič a Geiger po 16

Nitrania prichádzali pod Tatry povzbudení víťazstvom nad obhajcom titulu z Prievidze. Naopak veľmi zlý vstup do sezóny zažíva Iskra, na čo reagovalo aj vedenie ukončením spolupráce s rozohrávačom Sherrodom. Na skúšku do Svitu prichádza ďalší hráč spoza Atlantiku, pivot Anthony Stewart.

Prvá časť hry mala vyrovnaný priebeh, mužstvá sa oťukávali a až druhá štvrtina ukázala kvalitatívny rozdiel oboch mužstiev. Po dvadsiatich minútach hry síce domáci prehrávali o prijateľných šesť bodov, no po prestávke to už bola jasná záležitosť hráčov spod Zobora. V repríze minuloročného súboja o bronz Svit opäť ťahal za kratší koniec a zaznamenal už štvrtú prehru v sezóne. Naopak Nitra ostáva stopercentná.

Najväčším lákadlom tretieho kola bude pondelňajšia dohrávka v ktorej proti sebe nastúpia dva doteraz nezdolané tímy BK Inter Bratislava a Astrum Levice. Zaujímavé bude sledovať ako si poradí mužstvo okolo Radoslava Rančíka s legionármi v žlto-zelených dresoch.

TEXT: T. Bese

Vyjadrite svoj názor