Šport 2024. 02. 07.

Majstrovstvá Európy v zimnom plávaní: Popredné miesta obsadili Komárňania Plavec aj Dluhoš!

Plávanie v ľadovej vode možno nie je pre každého, ale Komárňania Peter Plavec a Viktor Dluhoš objavili v tomto športe svoju vášeň. Už niekoľko rokov sa jej venujú a obsadzujú prvenstvá na medzinárodnej úrovni. Naposledy sa predstavili na Majstrovstvách Európy v zimnom plávaní Oradea v Rumunsko, odkiaľ si odnášajú cenné kovy aj s ďalšími Slovákmi!

Majstrovstvá Európy v zimnom plávaní Oradea sa konali v Rumunsku od piatku 2. januára do 4. januára. Ide o plávanie vo vonkajšom bazéne, pričom teplota vody nesmie byť vyššia ako 5 stupňov Celzia. Celkovo sa zúčastnilo 322 plavcov z celej Európy, medzi nimi 23 slovenských plavcov, ktorí Slovensko obohatili o 11 medailí!

Prvenstvá obsadil aj už známy plavec Peter Plavec z klubu Sportfanatic. Na 250 metrov som bol štvrtý, na 500 metrov som získal striebro a na tisíc metrov som získal bronz,“ prezradil Plavec pre cas.sk. Okrem neho sa súťaže zúčastnil aj ďalší Komárňan: Viktor Dluhoš z klubu Vitale, odnáša si domov tiež striebro z plávania na tisíc metrov.

Plavci nie sú žiadnymi nováčikmi vo svete plávania, Peter Plavec sa môže popýšiť napríklad napríklad aj Guinnessovým rekordom za preplávanie Severného kanála (medzi Škótskom a Írskom) v 4-člennom tíme, alebo titulmi Majster sveta v ľadovom plávaní na 500 m a Majster sveta v zimnom plávaní na 1 000 m.