Mesto 2015. 09. 30.

Malý bazén v novom šate

Mesto robí malé kroky k zlepšeniu katastrofálnej situácie, plavecký bazén však stále ostáva v pôvodnom stave.

Zimnú sezónu otvára v Komárne s vynoveným malým bazénom. Ten poteší všetky deti, ktoré sa práve učia plávať, alebo ich rodičia učiť plánujú. Slávnostné odovzdanie zrekonštruovaného malého bazéna sa uskutočnilo 25. septembra, zúčastnili sa ho primátor mesta, viceprimátori, niekoľko poslancov mestského zastupiteľstva, dodávatelia a novinári.

„Keď som sa pred dva a pol rokmi stal riaditeľom krytej plavárne, povedal som, že neotvoríme dovtedy, kým nezrekonštruujeme strechu,” zaspomínal si riaditeľ spoločnosti Comorra Servis a správca plavárne Tamás Nagy. „Tak sa aj stalo a odvtedy sa nám každý rok, krok za krokom, darí robiť väčšie i menšie opravy. V tomto roku sa konečne udiala rekonštrukcia, ktorá je viditeľná. Každý vidí, že napredujeme,” dodal T. Nagy.

Malý bazén v krytej plavárni, stavanej v 80-tich rokoch minulého storočia, dostal nový kryt. Zmodernizovali aj systém vykurovania bazéna a jeho miestnosti. Celý bazén dostal nový obklad – medzi biele obkladačky vložili kde-tu farebné, aby bol pre deti veselší a príťažlivejší. Úplne vynovili strop, osvetlenie, dodali nové okná. Do priestoru s malým bazénom sa dostala aj novinka, odteraz sa dá osprchovať hneď pri bazéne.

Je však nutné dodať, že vnútorné sprchy pri šatniach ešte zrekonštruované nie sú, no konečne už aj tam tečie teplá voda. Deti sa tak môžu po tréningu osprchovať.

Rekonštrukciu hradilo mesto zo svojho rozpočtu a stála 69 tisíc eur. Rôzne práce vykonávali komárňanské firmy a podnikateľ z Dunajskej Stredy: KN Construction – Tamás Kiss, MC Team – Márió Bugár, Pool-Tech – József Nagy.

Obnova sa dotlka aj vonkajších stien časti budovy, kde sa nachádza malý bazén. Rekonštrukciu z Ul. Eötvösa financoval správca Comorra Servis, časť zo strany cintorína finančne podporil podnikateľ Miloš Kuchár. Na odplatu ju počas doby piatich rokov môže využívať na reklamné účely.

Po slávnostnom odovzdaní odprevadil šéf Comorra Servisu novinárov a poslancov do strojovne, do „srdca” plavárne. Pred pár mesiacmi sa sem vraj nedalo ani vstúpiť, lebo v miestnosti bolo 24 obrovských a zastaralých výmenníkov, ktoré tvorili ozajstný labyrint. Tieto sa podarilo vymeniť za moderný výmenník, ktorý zaberá podstatne menej miesta. V strojovni mohol každý vidieť najväčší problém plavárne – stav veľkého bazéna. Izolácia bazéna je veľmi zastaralá. „Pred tridsiatimi rokmi bol bazén stavaný najmodernejšími technológiami,” povedal riaditeľ plavárne. „To znamená, že po 10-15 rokoch bolo potrebné vymeniť obklad bazéna a spodné oceľové steny. Ale odvtedy sa nič neudialo. Bazén nebezpečne preteká, oceľové steny sú zhrdzavené,“ povedal na margo mokrého prostredia v strojovni.

Rekonštrukcia veľkého bazéna a stropu nad ním by podľa predbežnej kalkulácie stála 120 – 130 tisíc eur. Tamás Nagy verí, že sa budúci rok podarí zrekonštruovať aj túto časť plavárne. „Urobím všetko preto a budem za rekonštrukciu bojovať,” vyhlásil. „Nie je možné, aby v okresnom meste zostal veľký bazén v takomto stave.”

Fotogaléria (Fotky: Dunatáj)

u

u6

főkép

11224369_909743199107178_1302293363524746238_n

u9

u8

u10