Šport 2012. 01. 10.

Mathisa nahradil ex-Levičan Keller!

Do Komárna pricestovala náhrada za J.C. Mathisa.

Basketbalový tím Komárna posilnil svojim príchodom americký forward Dominique Keller, ktorého si môžeme pamätať z úvodu sezóny, v ktorej nastupoval za česko-levický Astrum a slovensko-levický Onyx. Nahradil tak svojho krajana J.C. Mathisa, ktorý pre problémy s úradmi nemohol odohrať ani zápasy v závere decembrového programu. Klub sa tak rozhodol nepokračovať v spolupráci.

Z Levíc podľa vlastných slov odchádzal 23 ročný Dominique po vzájomnej dohode. “Tréneri vtedy cítili, že nie som správny typ hráča do ich systému, tak sme sa obojstranne dohodli na ukončení spolupráce.”

V slovenskej lige dosiahol Keller v 13 zápasoch priemer 12,9 bodu a 4,5 doskoku. Za štyri zápasy českej MNBL boli jeho štatistiky 3,3 bodu a 2 doskoky.

Kuriozitou je, že ho vtedy trénoval práve terajší tréner Komárna František Rón. “Tréner Rón odo mňa vždy očakával rýchlu, tvrdú a agresívnu hru. Očakáva odo mňa doskoky a to aj budem robiť.”

Dominique je podľa referencií atletický hráč, ktorý môže hrať na viacerých pozíciách. Jeho úlohou v Komárna ale zaiste bude práca pod košom. Jeho 203cm a 109kg mu v tom zaiste bude pomáhať. “Očakávania sú aj vždy boli vyhrať ligu, to sa nezmení. Preto som tu a spravím všetko, aby sa tento cieľ naplnil,” uzavrel. Nastúpiť by mal už v stredu a tak mu držíme palce!

KOMÁRNO DOTOHO!

FOTO: Fotomario

Vyjadrite svoj názor