Kultúra 2020. 09. 29.

Matica slovenská v Komárne ruší všetky plánované predstavenia a akcie

Dom Matice slovenskej v Komárne v zmysle opatrení ruší všetky plánované predstavenia a akcie do odvolania. Zastavuje činnosť Dramaťáku a obmedzuje činnosť Slovenských REBELOV. Keďže obom krúžkom sa v lete darilo uskutočňovať predstavenia a Rebeli absolvovali aj sústredenie, verejnosť o nich, napriek opatreniam, počuť bude.

Dramaťák počas predstavení nahrával live album a už onedlho sa dokončí jeho mastering. Diváci sa tak môžu tešiť na vôbec prvý album Dramaťáku, ktorý nie je štúdiovou nahrávkou, ale je priamo z predstavení. Autorom sa tak podarilo preniesť úžasnú atmosféru predstavení na médium, ktoré si priaznivci Dramaťáku môžu priniesť domov alebo stiahnuť prostredníctvom hudobných aplikácií. Album očakávame koncom októbra. 

Rebeli zas pripravujú Vianočné CD, jeho nahrávanie za prísnych bezpečnostných opatrení práve prebieha. Ako bonus tu poslucháči nájdu aj skladby z pripravovaného nového predstavenia. Rebeli vôbec prvýkrát naspievajú skladbu aj po maďarsky. Pripravované predstavenie sa totiž odohráva na jazykovom zmiešanom území odkiaľ pochádza aj  súbor z Komárna.