Mesto 2020. 11. 01.

Matovič v Komárne o pomoci z Maďarska: V núdzi spoznáš priateľa

Premiér Igor Matovič s ministrom vnútra Romanom Mikulcom navštívili v nedeľu odberné miesto v Komárne. Návštevou prišli vyjadriť vďaku zdravotníkom z Maďarska.

Premiér Igor Matovič s ministrom vnútra Romanom Mikulcom sa rozhodli pre návštevu odberného miesta v Stredisku rýchlostnej kanoistiky v Komárne. Urobili tak po tlačovej konferencii v Bratislave.

Počas krátkej tlačovej konferencii vyjadril vďaku všetkým zdravotníkom, zdôraznil najmä pohotovosť zo strany Maďarska, ktoré poskytlo svojich lekárov napríklad aj do tohto odberného miesta v Komárne.

Zdravotníkov z Maďarska prišlo 197, v kajakárni v Komárne asistujú dvaja. Roman Mikulec: „A touto cestou by som sa chcel poďakovať Maďarskej republike a tomu, že tak promptne zareagovali na našu prosbu.“ Informoval tiež, že len na danom odbernom mieste sa otestovalo 600 ľudí.

Premiér tiež spomenul, že na základe zhrnutia výsledkov zo včera a dnes zhodnotí, či bude testovanie na južnom Slovensku potrebné. Na záver zdôraznil, že sa mu potvrdilo: „V núdzi spoznáš priateľa,“ čím chcel zdôrazniť vďaku lekárom z Maďarska.

Igor Matovič na FB: V Komárne v odberovom tíme pomáhajú Lina a Eva, dve študentky medicíny z Maďarska (stoja v strede) … a takýchto zdravotníkov nám Maďarsko poskytlo 197. VEĽKÁ VĎAKA

Foto: Igor Matovič