Šport 2011. 08. 24.

MBK bude v prvých zápasoch hľadať tímovú chémiu

Už v piatok o 18:00 nastúpia chalani z MBK na svoj prvý tohtosezónny zápas. V príprave sa stretnú s maďarským celkom Albacomp Székesfehérvár. 

Fyzicky náročná klíma ‘postihla’ juh západného Slovenska na konci augusta, tesne pred začiatkom série prípravných zápasov. ‘Obuvníci’ odohrajú turnaj v maďarskom Zalaegerszegu a ďalších 8 prípravných zápasov. Doma ich uvidíme v štyroch z nich – už tento piatok nastúpia proti Székesfehérváru. Spýtali sme sa dravého krídelníka Vlada Klára a novej posily pod kôš Bernarda Toombsa, ako sú na tom pred prvou tohtoročnou ‘bitkou’.


Vlado, ako vnímaš tohtoročnú prípravu? Veľká zmena oproti minulému roku, keď nebola hala?

Tohtoročná príprava nám začala 8. Augusta. Prvé dva týždne boli dosť namáhavé, naberali sme hlavne fyzickú kondíciu, ale pracovali sme aj v hale. Tento rok sa tu zišiel skvelý káder, sme mladí chalani, hecujeme a podporujeme sa navzájom, aj to nám pomáha zvládať prípravu na sezónu. Čo sa haly týka, je to určite veľké plus. Minulý rok sme bohužiaľ mali problémy s tou halou, ale teraz to je našťastie v poriadku, a my sa pripravujeme v hale v ktorej budeme hrávať majstrovské zápasy.

Čo očakávaš od prípravných zápasov?
Hlavne očakávame, že sa tento nový kolektív zohrá, pretože z predošlej sezóny sme zostali iba traja hráči. Sme vlastne úplne iný tím, s iným trénerom, tiež máme iné systémy a chceli by sme predvádzať aj iný štýl hry ako sme predvádzali minulý rok. Ja pevne dúfam, že cez tieto prípravné zápasy sa zohráme a budeme plnohodnotne pripravení na novú sezónu.

Aké si mal leto ? Akú individuálnu prípravu si absolvoval?
Po konci sezóny som si dal asi mesačný oddych , no potom som sa pustil do prípravy . V mojej príprave figuroval hlavne beh, posilňovňa a tiež beach volleyball. Posledné dva týždne pred začiatkom prípravy s tímom som ale trénoval aj s loptou, pretože som nechcel prísť nepripravený, čo sa týka basketbalovej stránky.

Ako na teba pôsobí príprava v takýchto tropických teplotách aké k nám v posledných dňoch zavítali?
My sa veľmi nemôžeme pozerať na výkyvy počasia. Nám začala príprava na ďalšiu sezónu a to je to na čo sa musíme sústrediť. Aj keď , určite by to bolo ľahšie keby bolo o pár stupňov menej.

Komárno má podkošové duo Toombs -Polk. Ako vnímaš zmenu oproti minulému roku?
Na komplexnejšie hodnotenie je ešte veľmi skoro, ale myslím si že pre tým budú určite prínosom po basketbalovej stránke. Ako ľudia sú úplne v pohode, čo je veľmi dobré. To že sú mladí je ďalšie pozitívum. Do tímu zapadli výborne, takže ich určite vnímam pozitívne.

 

Bernard, ako sa cítiš pred svojím prvým profesionálnym zápasom?
Môj prvý zápas v profesionálnej kariére… Cítim sa pred ním fajn, aj keď som starostlivý čo sa týka prípravy naň. Chcem ho ale vnímať ako každý iný zápas, ako keď som bol v NCAA. Chcem dať do zápasu a jeho prípravy všetko, aby som bol naň v Piatok pripravený.

Vnímaš nejaké rozdiely medzi tréningovým procesom v NCAA a prípravou tu ?
Myslím , že v podstate tam ani nie je rozdiel. Stále tam je to nasadenie, stále tam je to že do toho chcem a musím dávať všetko. Takisto hra proti spoluhráčom na tréningu , vďaka ktorej sa všetci zlepšujeme. Podstata je rovnaká či už v NCAA alebo tu v Komárne.

Čo očakávaš od prípravného zápasu ktorý odohráte proti tímu z maďarského Székesfehérváru?
Jednoznačne očakávam že nájdeme tímovú chémiu. Nie sme spolu zatiaľ ešte veľmi dlho,takže takíto zápas nám padne vhod. Dúfam, že po zápase sa začne črtať chémia,ktorú potrebujeme a budeme si ju môcť preniesť aj do riadnej sezóny. Tiež čakám že takéto zápasy tím zocelia, a zjednotia ho silnejšie v jeden celok.

Čo by si chcel ukázať divákom v tvojom prvom profesionálnom zápase ?
Som tu z istého dôvodu. A tí ľudia ktorí prídu , ma tiež budú chcieť z istého dôvodu. Ja im chcem dať výhru nad tímom proti ktorému sa v Piatok postavíme. Nech to stojí čokoľvek. 100% zanechám na palubovke, a dám do toho všetko. Pre divákov.

Program prípravných zápasov MBK Rieker Komárno:
26.augusta 2011 o 18.00 hodine (piatok): MBK Rieker Komárno – Albacomp Székesfehérvár

29.augusta 2011 o 18.00 hodine (pondelok): MBK Rieker Komárno – BK Breda & Weinstein Opava
31.augusta 2011 o 18.00 hodine (streda): Albacomp Székesfehérvár – MBK Rieker Komárno
6.septembra 2011 o 18.00 hodine (utorok): MBK Rieker Komárno – Fürstenfeld Panthers
7.septembra 2011 o 18.00 hodine (streda): MBK Rieker Komárno – Fürstenfeld Panthers
10.septembra 2011 o 19.00 hodine (sobota): Fürstenfeld Panthers – MBK Rieker Komárno (Stadthalle)
16.septembra 2011 o 17.00 hodine (piatok): TJ Tuři Svitavy – MBK Rieker Komárno (hala na Střelnici)
17.septembra 2011 o 16.00 hodine (sobota): TJ Tuři Svitavy – MBK Rieker Komárno (hala na Střelnici)
22.-25.september 2011 (štvrtok-nedeľa): 42.Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa (Zalaegerszeg)

Steve Jantík

Vyjadrite svoj názor