Šport 2011. 07. 22.

MBK definitívne bez Kina Burrowsa!

Jones, Toombs a Polk- to sú mená troch legionárov, ktorí majú tvoriť kostru kádra MBK.

Dlho sa uvažovalo, či sa podarí v Komárne udržať Jarauna ‘Kina’ Burrowsa, ktorý sa stal jedným z najvýraznejších hráčov uplynulého ročníka basketbalovej Extraligy. Burrows pre uzavretie predbežnej zmluvy ostal v Komárne po ukončení ročníka trochu dlhšie, no napokon si už Komárňanský dres neoblečie.

Miesto neho prichádzajú k rieke Dunaj dvaja nováčikovia, korí o slovenskej Extralige zrejme doteraz nikdy nepočuli. Prvým je klasický 208 centimetrov vysoký 24 ročný center Bernard Toombs, ktorý po univerzitnej lige v drese Troy Trojans (NCAA1) v Komárne podpísal prvý profesionálny kontrakt.

Druhým novým menom v červeno-bielom drese bude ‘nižší pivot’ skúsenejší 27 ročný Brandon Polk. Ten už s európskym basketbalom skúsenosti má. Počas univerzitného štúdia hrával za Butler University (NCAA1), potom hral vo Švajčiarsku, Fínsku, Austrálii a Španielsku. Po návrate do Austrálie z nej odišiel pre zranenie, z ktorého sa liečil 3-4 mesiace, no jeho odchod bol pre tím takmer fatálnym, veď v predchádzajúcej sezóne dosiahol vo svojom tíme pozoruhodné štatistiky 21 bodov a 11,4 doskoku na zápas.

Vyjadrite svoj názor