Šport 2013. 07. 04.

MBK kompletizuje káder, ostáva posledné miesto

Foto: Karol Scholtz
Foto: Karol Scholtz

Basketbalový klub MBK Rieker Komárno je aj tento rok prvý tím s takmer uzavretou súpiskou. Z minulého roka sa manažmentu podarilo dohodnúť so štvrticou hráčov, trio Američanov sa úplne vymení, Komárňania ale na palubovke uvidia aj staré známe tváre.

Z hráčov, ktorí boli komárňanskému divákovi známi pred rokom, sa pre ročník 2013/2014 upísali Ondrej Šoška, Marek Kozlík, Laco Stojanov a Michal Maslík. S klubom sa do týchto chvíľ nedohodli Bílik, Biňovský a Dubovský, ktorý údajne zvažuje ukončenie kariéry. Enklávu Slovákov dopĺňajú ex-Levičan Matej Marchyn. Tento forward nastupoval v minulom roku za Levice aj v českej najvyššej súťaži.

Manažér klubu Jozef Paulík nám potvrdil podpísanie maďarského rozohrávača Szabó Pétera, o ktorom sa hovorilo už pred týždňom. Ten by mal z lavičky zaskakovať za 24 ročného kanadského rozohrávača Juevola Mylesa, ktorý si svoje univerzitné štúdium spestroval hrou za tím Univerzity Južnej Dakoty.

Veľkým krokom pre tím bolo podpísanie zmluvy s dvojicou Slovincov. Klubu ponúkol spoluprácu Siniša Bilič, ktorého komárňanský divák dobre pozná zo sezóny 2011/2012. S ním z Nitry prišiel aj ostrostrelelec Maj Kovačevic.

Pod kôš Komárno angažovalo 203 centimetrov vysokého Američana Dallisa Joynera. Ten po univerzite Stony Brook v New Yorku skúsil šťastie v druhej najvyššej izraelskej lige. V 31 zápasoch dosiahol impozantné čisla- 31 zápasov, 16,2 bodu a 9 doskokov na zápas.

Ako informoval Jozef Paulík, klub ešte rokuje s jedným hráčom spoza Atlantiku, momentálne čaká na jeho podpis. Tím dopĺňa trojica mladých odchovancov – Petrovský, Jurčina a Červenka. 

Bližšie informácie o hráčoch prinesieme čoskoro!