Šport 2012. 06. 20.

MBK odmietlo NBL

Komárno nebude v tejto sezóne súčasťou Mattoni NBL.

Chceme sa naplno sústrediť na Slovenskú Extraligu”. To je definitívne stanovisko vedenia komárňanského basketbalového klubu, ktoré podľa našich informácií dostalo ako jedno z troch slovenských mužstiev ponuku nahradiť v ročníku 2012/2013 Inter Bratislava. Ten totiž nenašiel dostatok ekonomickej podpory pre odohranie dvoch líg – Mattoni NBL, ako aj Slovenskej Extraligy. Účasť v domácej súťaži je totiž podmienkou, ktorú si dala SBA pre putenie klubu za hranice.

Jediným tímom v MNBL tak ostávajú nateraz Levice, o druhé miesto údajne prejavil záujem aj jeden z menších českých klubov. Oficiálne však zatiaľ v tomto smere nie je nič isté.

Otáznik zatiaľ visí nad štartom Interu Bratislava v Extralige. “Významná časť marketingových aktivít, vzhľadom na opakované prísľuby o pokračovaní v Mattoni NBL, a podstatná časť rozpočtu pripravovaného na sezónu 2012/2013 je, vlastne bola, viazaná výhradne na účasť v českej najvyššej basketbalovej súťaži,” hovorí o problémoch klubu jeho vedenie. Pred ním stojí ale neľahká úloha, pretože prihlášky treba podať najneskôr do 25. júna.

Pre nás to znamená, že sa v Extralige na Slovensku s najväčšou pravdepodobnosťou opäť stretne deväť tímov, ktoré zabojujú nielen o titul, ale aj o účasť v Mattoni NBL, na čom sa vedenia líg predbežne dohodli.

Vyjadrite svoj názor