Šport 2012. 10. 06.

MBK Rieker Komárno dnes otvorí sezónu na Interi

Inter v posledných rokoch svojimi výsledkami neoslňoval. Staronový tréner Oliver Vidin má však dnes úplne iný tím s podstatne vyššími ambíciami. 

 

Inter s Rančíkom
Je to tu! Po dlhom čakaní nastúpia basketbalisti Komárna na prvé kolo basketbalovej extraligy. A súper to nebude hocijaký! Bratislavský Inter, ako sa zdá, plánuje udierať na najvyššie pozície.

Nielenže poskladalo vedenie pre tento ročník zaujímavé mužstvo, trénerovi Vidinovi bude na začiatku sezóny k dispozícii jeden z najlepších súčasných basketbalistov Slovenska – Rado Rančík, trojnásobný držiteľ ocenenia basketbalista roka. Ten má podpísaný s Interom otvorený kontrakt, čo znamená, že môže kedykoľvek odísť za lepšou ponukou zo zahraničia.

Okrem neho sa Bratislavčania opierajú o 210cm vysokého centra Hamidu Rahmana, ktorý skončil univerzitnú ligu so štatistikami takmer 10 bodov a 6 doskokov na zápas. Zaujímavými menami sú aj srbský forward Bogoljub Devrnja, skúsený z Balkánu i Líbye, a plavovlasý americký guard Justin Graham.

Komárňanom generálka nevyšla
Komárňania odohrali posledné zápasy v maďarskom Székesfehérvári. Bohužiaľ, ani jeden z dvoch zápasov sa zverencom trénera Róna nepodarilo vyhrať. Do druhého zápasu nezasiahla dvojica Marek Kozlík a Ondro Šoška. Podľa slov manažéra Paulíka budú obaja hráči na súpiske, no bude na trénerovi Rónovi, či ich postaví do zápasu.

Albacomp-UPC Székesfehérvár – MBK Rieker Komárno 86:77 (52:36)
Body: Kratochvíl 8, Bílik 16/12, Lowe 21, Dubovský 2, Thompson 17 (Biňovský 0, Šoška 2, Maslík 0, Robinson 6, Stojanov 5/3)

Albacomp-UPC Székesfehérvár – MBK Rieker Komárno 82:74 (18:16, 27:16, 22:18, 15:24)
Body: Lowe 10, Dubovský 0, Bílik 18/12, Kratochvil 6, Thompson 18, (Biňovský 3/3, Maslík 0, Robinson 16, Stojanov 3/3)

Viac na webe klubu

Štatistiky zo zápasu nájdete TU!

Momentálne to vyzerá tak, že priamy prenos ponúkne internetová televízia TVCOM.cz TU! 

 

Vyjadrite svoj názor