Šport 2012. 11. 21.

MBK Rieker Komárno neporazil ani majster

Komárňania sa na konci zápasu o výsledok báli, no Prievidzi sa otočiť už nepodarilo.

Zápas bol spočiatku vyrovnaný, skóre otváral domáci Kevin Thompson, ktorý bol bodovým ťahúňom mužstva od začiatku stretnutia. Po troch minútach hry bol stav 7:4 v prospech obuvníkov po úspešnej trojkovej strele Lukáša Dubovského. V ďalších minútach sa však hra kúskovala faulmi a ani jedno z mužstiev sa nedokázalo odpútať od súpera. Táto desaťminútovka sa vyznačovala častými stratami a neúspešnou streľbou na oboch stranách. Stav po desiatich minútach bol mierne priaznivý pre domácich 22:16.

V úvode druhej štvrtiny dvihol divákov zo sedadiel ukážkový blok Kevina Thompsona, v útoku sa však Komárno trápilo. V tretej minúte hry bolo publikum svedkom zákerného faulu hosťujúceho Paula Gausa na Ladislava Stojanova. Rozohrávač baníkov mohol byť rád, že mu trojica arbitrov udelila len technickú chybu. Po tejto roztržke si bielo-červení postupne vypracovali jedenásťbodový náskok, ktorý ale súper dokázal stiahnuť. Po dvoch štvrtinách bol stav stretnutia 35:28.

Po prestávke sa bodovo prebudili Martin Bílik a Marek Kozlík. Najmä zásluhou troch trojok v rade odskočili obuvníci majstrovi až na  rozdiel osemnástich bodov. Dlho však tento rozdiel nevydržal hlavne kvôli zlepšenej hre hostí, ktorých bodovo ťahal Slovenský reprezentant  Michal Baťka, ku ktorému sa pridával aj Američan Harris.

V prvých minútach poslednej desaťminútovky hráči MBK držali dostatočný bodový odstup. Prievidžania však ešte zbrane neskladali a postupne ukrajovali z náskoku domácich. Na celkový obrat však už bolo neskoro a v Komárne sa opäť mohli začať oslavy po víťaznom stretnutí. Tentoraz čaro domácej palubovky neodklial ani obhajca titulu. V súboji majstra s vicemajstrom bol teda úspešnejší porazený finalista, pre ktorého to bolo už siedme víťazstvo v rade!

V najbližšom kole v sobotu 24. novembra MBK Rieker Komárno cestuje na horúcu pôdu Spišskej Novej Vsi. Komárno do toho!

MBK Rieker Komárno – Bc Prievidza  81:71 (22:16, 13:12, 24:19, 22:24)
Body: Thompson 16 (11 doskokov), Bílik 13, Dubovský 11,  Kratochvíl 11, Lowe 10 (10 asistencií),  Šoška 9, Stojanov 6, Kozlík 5

TEXT: T. Bese