Šport 2012. 10. 20.

MBK Rieker Komárno porazilo doma Spišskú

Po minulo týždňovom víťazstve nad Handlovou obuvnící nastúpili opäť pred vlastným publikom, tentoraz proti mužstvu zo Spišskej Novej Vsi.

Zo Slovákov potiahol MBK najviac Bílik, zaznamenal 16 bodov. FOTO: unophoto.sk, Molnár Mónika

Od začiatku stretnutia sa hralo vo vysokom tempe. Domácich divákov mohol tešiť fakt, že hráči od začiatku predvádzali svižný a kombinačný basketbal. Komárňanov bodovo ťahalo od začiatku stretnutia trio Bílik, Lowe, Thompson. Prvý menovaný predviedol počas prvej desaťminútovky ukážkový smeč, čím dostal slušne zaplnenú športovú halu do varu.

Druhá časť hry pokračovala vyrovnanou hrou oboch mužstiev. Hostia sa spoliehali najmä na amerického rozohrávača Evansa, ktorý ale pre zranenie po prvom polčase už do hry nezasiahol. Spišiaci vedení bývalým koučom Komárna Milanom Černickým profitovali z perfektnej streľby z trestných hodov a taktiež striel spoza oblúka. Ani jedno z mužstiev si však nedokázalo do prestávky vytvoriť dostatočný náskok. Do šatní hráči odchádzali za stavu 46:43.

V tretej štvrtine domáce mužstvo prešlo na tvrdšiu hru v obrane výsledkom čoho bolo viacero ziskov a rýchlych protiútokov z úspešným zakončením. Rozstrieľal sa hlavne Marek Kozlík, ktorý po zranení veľmi dobre doplňuje celé mužstvo najmä v obrannej činnosti. Počas tejto časti hry si obuvnící vytvorili aj desať bodový náskok.

Posledná desaťminútovka sa vyznačovala nervóznou hrou hostí, čo zverenci Františka Róna perfektne využívali. Hráči Spišskej Novej Vsi síce v závere skóre skorigovali ale na viac sa už ale nezmohli. Komárno tak zaznamenalo druhé domáce víťazstvo v aktuálnom ročníku extraligy.

Pochvalu za predvedený výkon si zaslúži najmä trio Američanov v komárňanskom drese Lowe, Thompson, Robinson. Spomedzi Slovákov vyčnieval Martin Bílik a dobre zabojoval aj Marek Kozlík.

Zápas naopak nevyšiel Ondrejovi Šoškovi, ktorý sa vyfauloval a strelecky sa nedarilo Lukášovi Dubovskému. Kolektívny výkon a hlavne sústredená hra v tomto stretnutí však tieto nedostatky veľmi dobre „prekrýva“. Výsledok a najmä predvedená hra celého mužstva je veľmi dobrým impulzom pre ďalšie stretnutie v ktorom Komárno nastúpi budúcu sobotu znova v domácom prostredí proti Nitre.

MBK Rieker Komárno- 04 AC LB Spišská Nová Ves 93:85 (21:18, 46:43, 70:63)
Najviac bodov: Lowe 22, Thompson 18, Bílik a Robinson po 17 – Burke 22, Baldovský a Mandič po 14

TEXT: T. Bese

Vyjadrite svoj názor